Через війну багато жінок з Рівненщини освоюють «чоловічі» професії

При цьому працівниць на суто жіночих професіях не вистачає

Віталій Коваль

На сьогодні в Україні є дисбаланс у робочій силі. Через те, що багато чоловіків служать в лавах ЗСУ, жінки займають їхні місця, повідомив голова Рівненської ОДА (ОВА) Віталій Коваль.

Не вистачає працівників на чоловічі професії. Для прикладу: нещодавно був на підприємстві, яке займається деревообробкою, меблева галузь. І в них оператор електрокара, який їздить по заводу — це завжди була чоловіча професія. Сьогодні з десяти таких посад, близько семи займають жінки.

 

Я спеціально зупинив одну з них і запитав, як їй працюється. На що вона відповіла: «Ви знаєте, це прекрасна робота: спілкуюся з усіма, бо між цехами переміщаюся». І багато інших жінок не думали про деякі професії на підприємстві, як про можливі для них, – каже Віталій Коваль.

При цьому він наголосив, держава має сприяти якнайшвидшій перекваліфікації жінок. Адже без цього ситуацію вирівняти не вдасться:

Сьогодні нам потрібні золоті руки. Часто повторюю цю фразу: лише зайняті руки не опустяться. Нам потрібно зробити руки «золотими», і щоб вони не опускалися.

Віталій Коваль додав, що у нашій області не вистачає працівників на напрямах, які здавна вважаються суто «жіночими».

У нас у регіоні є великий дефіцит швачок. Нам потрібні жіночі руки, які зможуть якісно виконувати цю функцію. І половина з вимушено переміщених осіб вперше сіли на швейну машинку. Вони перекваліфікувались і пішли працювати. Спілкувався з такими людьми, і вони щасливі від того, що можуть працювати. До прикладу, у 51 рік жінка зрозуміла, що їй подобається шити, — додав очільник краю.

Джерело: Social.com.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

Загублене службове посвідчення прокурора

Загублене службове посвідчення прокурора видане на імʼя Ваколюк Юлії Олександрівни. Прошу вважати недійсним.

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

Більше оголошень