Через брак грошей в Україні можуть підняти пенсійний вік

А крім того, є суттєвий брак кадрів 

Україні бракує грошей для пенсійних виплат. Міжнародні партнери вбачають вихід із ситуації - у збільшенні пенсійного віку. 

Більшість українців (62,6%) отримують пенсію, нижчу за середню. На сьогодні після індексацій і підвищень середній розмір пенсії становить 5,8 тис. грн.

При цьому чимало українців, з достатнім стажем і хорошою зарплатою однаково отримують менше ніж середній розмір пенсії -   4,2 тис. грн, а це лише 27,2% від їхнього місячного заробітку. 

Відповідно до міжнародних норм, коефіцієнт заміщення зарплати пенсією має бути не менше за 40%. І це при тому, що, наприклад, у наших сусідів із ЄС зарплати значно вищі за українські, а ціни що далі, то менше відрізняються. Отже, більшість українських пенсіонерів приречені на жалюгідну старість.

Міжнародні експерти з Організації економічного співробітництва та розвитку, яка об'єднує 37 країн називають такі складові підвищення пенсій в Україні:

  • продовження стажу трудового життя;
  • скорочення тіньової зайнятості;
  • збільшення ЄСВ (єдиного соціального внеску);
  • зменшення пільг.

Причому одним пунктом обійтись не вийде, треба втілювати всі. І всі вони вкрай болючі для суспільства. Але їх треба втілювати негайно, бо інакше після війни ситуація зайде у глухий кут, і платити навіть мінімальні пенсії не буде чим.

Зараз через військовий стан завдяки великій кількості військових та доволі високих зарплат у ЗСУ, армія сплачує до Пенсійного фонду чималі суми. Після закінчення війни, коли армію скоротять, а колишні бійці зустрінуться віч-на-віч із низькими зарплатами, ПФУ отримуватиме значно менші внески.

Один із можливих шляхів – підвищення мінімального страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію. Фактично це вже відбувається. В Україні щороку зростає вимога до страхового стажу. Цьогоріч вона становить 31 рік, з наступного року буде вже 32, і так вона зростатиме до 35 років.

Фактично на сьогодні в нашій країні найнижчий пенсійний вік серед усіх європейських країн. У Європі мінімальний пенсійний вік чоловіків 62 роки, у Франції. У інших країнах він вище. 

На жаль, українські пенсіонери на заслуженому відпочинку живуть не довго. Чоловіки в середньому 10 років, жінки доживають до 74,4 року в середньому. 

Отже, якщо ще підвищити пенсійний вік, то українські чоловіки просто не будуть доживати до пенсії. Та й жінки будуть тішитися заслуженим відпочинком зовсім недовго.

Але тоді навантаження на Пенсійний фонд стане значно меншим, і тим, хто дожив, грошей для пенсії вистачить.

 

Джерело: today.ua з посиланням на OBOZ.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

У Рівному знайшли посвідчення водія та документи

У Рівному на автовокзалі на вулиці Київській знайшли посвідчення водія і техпаспорти, на ім'я Валерія Володимировича Смикало. За деталями звертайтесь за номером: 067 64 57 603

Більше оголошень