Церковний конфлікт у селі на Рівненщині розв’язуватимуть правоохоронці

Нині триває перевірка документів про перехід до ПЦУ

Cкріни з відео rivne_1283
Cкріни з відео rivne_1283

Конфлікти навколо Свято-Іоанно Богословської церкви у селі Заболоття Вараського району тривають не один рік.

Після того, як Україна отримала томос про автокефалію Православної церкви України, більша частина громади села вирішила перейти до ПЦУ. Таке рішення ухвалили на загальносільських зборах. Про це РАДІО ТРЕК розповів секретар Вараської міської ради Геннадій Дерев'янчук.

Згідно з документами храм належить ПЦУ. Втім, представники Української православної церкви Московського патріархату так і не дали провести першу службу.

Прихильники УПЦ МП переконані, що підписи громади на перехід до Православної церкви України були сфальсифіковані. А храм має належати УПЦ МП, бо вони його збудували. Хоча, за словами Геннадія  Дерев'янчука, церква була збудована  коштами усіх мешканців села. 

Перемовини щодо церкви ведуться з 2019 року. Аби врегулювати конфлікт, представникам обох конфесій пропонували проводити служби в одному приміщенні, однак ті відмовилися, – розповів Геннадій  Дерев'янчук.

Він також розповів, що цього року на Великдень прихильники ПЦУ хотіли освятили паски на території храму. Втім, представники УПЦ МП зачинили загорожу та не пустили їх на територію церкви.

Люди стали біля дороги та приїхав священник ПЦУ, провів службу та освятив паски не на території храму, а обабіч дороги, – повідомив секретар міськради.   

За його словами, навколо церкви й раніше були конфлікти, однак такого масштабного, як у понеділок, 10 травня, досі не виникало.

Нині Свято-Іоанно Богословська церква опечатана. Правоохоронці проводять дослідження щодо того, як саме відбувалося голосування за перехід до ПЦУ. Досліджують також документи про перехід до ПЦУ та виписки у державному реєстрі.

Поки ж правоохоронці приймають рішення щодо подальшої долі хмару, служби у ньому проводити не будуть.

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень