Центр служби крові у м. Рівне не віддаватимуть приватній фірмі. Поки що (ФОТО)

«Біофарма» хотіла орендувати приміщення центру служби крові на вулиці Бандери

До Рівненської обласної ради звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «Біофарма» з проханням надати в оренду нерухоме майно обласної ради.

Йдеться про комунальне підприємство «Рівненський обласний центр служби крові».

Приватне підприємство має намір реалізувати у Рівненській області інвестиційний проєкт з виготовлення плазми крові.

 

Для цього просить обласну раду надати в оренду на 20 років приміщення центру, щоби зробити там реконструкцію та встановити відповідне обладнання.

 

Крім того, товариство готове взяти на себе зобов’язання працевлаштувати працівників центру служби крові. 

Це питання на своєму засіданні ще у березні цього року розглянула профільна постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства.

Зауважимо, що керівник підприємства «Рівненський обласний центр служби крові»  Ліна Михальчук виступила проти пропозиції «Біофарма»:

 - Дороге обладнання в наш центр закуповується як за власні кошти, так і береться в безплатне користування на правах оренди та суборенди.

 

Всі комплектувальні та розхідні матеріали до обладнання купувались державним коштом й безплатно надаються для закладу.

 

Окрім того, на 2021 рік заявлена загальна сума на придбання медичних товарів за державний кошт складає 6,3 млн грн. 

Після такої інформації профільна комісія Рівненської обласної ради вирішила відмовити ТОВ «Біофарма».

Головний аргумент - це приміщення потрібне підприємству для здійснення статутної діяльності, а саме заготівлі крові та виготовлення її компонентів.

Це було у березні поточного року, а от вже у червні депутати повернулися до цього питання і вирішили розглянути усі можливості реалізації проєкту.

Для цього делегація з Рівненщини відвідала Черкаський обласний центр служби крові, який у 2018 році «Біофарма» взяла в оренду. 

 - Рівняни мали змогу пересвідчитися, що після «вливання» приватного капіталу, центр служби крові у Черкасах перетворився на сучасний та зручний медичний простір.

 

Тут використовують новітнє обладнання, впроваджують сучасні методи обстеження, відповідно до стандартів Євросоюзу, адже мають необхідні сертифікати.

 

 

Це дає змогу продавати компоненти крові у 36 країн світу. У центрі працює система моніторингу з сигнальним оповіщенням, що забезпечує цілодобовий контроль температурного режиму та якість зберігання компонентів донорської крові, - йдеться у повідомленні пресслужби Рівненської облради. 

У підсумку представники обласної ради відзначили високий рівень роботи ТОВ «Біофарма».

Однак, на їхню думку, на даний час передавати КП «Рівненський обласний центр служби крові» в оренду товариству передчасно.

 - На жаль, наші комунальні медичні підприємства не мають достатнього фінансування, щоб купувати компоненти крові у приватної фірми, адже їх вартість у кілька разів вища.

 

Після медичної реформи в Рівненській області з 2021 року функціонує лише один заклад, який проводить заготівлю крові та її компонентів. І це доступно для наших медичних установ.

 

Натомість, якщо ми передамо наш центр служби крові в приватні руки, є ризик, що виникатимуть проблеми із забезпеченням наших закладів охорони здоров’я компонентами крові, особливо в ургентних ситуаціях, - вважає голова постійної комісії Юрій Білик. 

Він також додав, що в разі достатнього фінансування, обласні комунальні медичні підприємства Рівненщини також зможуть закуповувати кров в приватних фірм. Тоді до питання передачі Рівненського центру служби крові в оренду приватному товариству можна буде повернутися. 

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Загубився великий папуга

Сьогодні зранку в районі Пивзаводу у Рівному загубився ожереловий великий папуга зеленого кольору.

Знайдено карту поляка на прізвище Petrychenko

[media=238993] В районі Боярки у Рівному знайдено карту поляка, на ім'я Petryczenko Andrzej (Petrychenko Andrii) 2003 р.н.

Більше оголошень