ON-LINE

«Бурштин України» звинувачує поліцію Володимирця у «кришуванні» незаконного видобутку бурштину

четвер, 14 червня 2018
Та погрозах

Фірма «Бурштин України» звинувачує Володимирецьку поліцію в незаконному видобутку бурштину та погрозах. Наприкінці травня підприємство збиралося проводити рекультивацію земель на території Цепцевицького лісництва.

Це низка робіт для відновлення зруйнованих старателями ґрунтів і лісів, які підприємства «Укрбурштин» і «Бурштин України» мають виконувати згідно з постановою Кабміну, в.о. генерального директора ДП «Бурштин України» Дмитро Тяглій:

Один із лісгоспів Рівненщини звернувся до нас про необхідність рекультивації. Перед початком робіт ми прийшли в райраду, там була екокомісія, де ми погодили ці роботи.

 

Були обговорення  в сільраді. В грудні торік ми провели екоекспертизу, розробляли проект рекультивації, в подальшому в кінці квітня, лісхоз нам розчистив майданчик, де можна розташувати техніку, техніка, екскаватори прибули на місце, ці дії викликали ажіотаж у місцевих правоохоронних органів, зокрема у Володимирецькому районі поліції.

Для того, аби знайти кошти на це, «Бурштин України» знайшли інвестора – американську фірму «Ворлд Ембер Корпорейшн». Про це розповідають представники «Буршин України».  Інвестор погодився співпрацювати попри ризики.

Як тільки наприкінці травня бульдозери зібралися розпочати рекультивацію, працівникам почали погрожувати місцеві поліцейські, розповідає помічник гендиректора «Бурштин України» Констянтин Ващенко: 

Проробили з інвестором купу роботи. Як тільки техніка прибула на місце, прийшли поліцейські, і кажуть: йдіть геть. Прибуває начальник Володимирецького відділку поліції, і каже, мовляв, ви звідси живими не вийдете, і після того, як ми не реагуємо на все, приходить озброєна банда. З автоматами Калашникова, вивертає речі, обшукує машини. Я тепер не знаю, як працівників на роботу повернути. У нас є інформація, що, можливо, та банда, яка погрожувала працівникам – це були штатні працівники Володимирецької поліції.

В ГУНП Рівненщини підтвердили, що з анонімного номера правоохоронцям надійшов виклик про нелегальний видобуток буршитну. Докладніше розповідає прес-офіцер Нацполіції Рівненщини Ольга Ангелова:

Того дня, коли вперше начальник Володимирецького відділення поліції зустрівся із представниками цієї фірми, дійсно на 102 повідомили з анонімного номера, що за допомогою важкої техніки видобувають бурштин. Слідчо-оперативна група виїхала на місце і застала цих людей. Дійсно, там була техніка, там був екскаватор.

В ході розмови виявилося, що це представники фірми, і вони хочуть проводити там роботи. Оскільки в них не було повного пакету документів, тому домовилися, що техніка не працюватиме.

Оскільки в поліцейських було повідомлення про злочин, вони відкрили кримінальне провадження за фактом незаконного видобутку цінних копалин.

Навіть подавали клопотання до суду про арешт техніки, доки не знайдуться усі документи. Однак суд відхилив його, адже в ході засідання сторона обвинувачення та відповідачі дійшли домовленості.

Нагадаємо, що помічник гендиректора «Бурштин України» Констянтин Ващенко казав про другу сутичку. Вона сталася вночі з 29 на 30 травня. Натовп озброєних чоловіків обшукав майданчик і техніку на ньому. Представники підприємства теж підозрюють поліцейських.

Ольга Ангелова:

В ніч на 30 травня до них приїхали озброєні люди, які представилися, як вони вважають, представниками поліції. Ми проводимо службове розслідування та з’ясовуватимемо, чи є в цьому взагалі правда.

 

Для того, аби розповісти про проблему, «Бурштин України» днями скликали прес-конференцію. На ній був і керівник американського інвестора Каспарс Цинітіс:

Ситуація нас насторожує, але на цю мить ми бачимо, що судова влада для нас прийняла справедливе рішення, бачимо, що «Бурштин України» намагаються вирішити проблему, ми бачимо ініціативу, йти не хочемо. В наших інтересах продовжувати співпрацю. Ми готові платити податки.

Чоловік додає, що його фірма готова компенсувати витрати за простоювання техніки. Зауважимо, що "Бурштин України" домовився з державою про рекультивацію 330 Га земель. На Рівненщині відновлення всього потребують тисячі гектарів землі.

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Загублено документи на прізвище Билень

    Сьогодні, близько 15:00 години, поблизу бізнес-центру готелю «Мир» було...
  • Втрачено чорний рюкзак

    Рюкзак чорного кольору з документами на ім'я Музичук Роман Миколайович втратили у районі...
  • Знайдено посвідчення водія

    Знайдено посвідчення водія, видане на прізвище Корецький Артем.
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного