Буде дефіцит і подорожчання: якими продуктами варто запастися

Зараз деякі цінники втримують штучно, однак вже незабаром вони оновляться

Війна продовжується, а разом з нею все більше руйнується українська економіка. Днями НБУ підвищив офіційний курс долара одразу на 7 гривень. Логічно, що ціни на товари та послуги теж зростуть.

Зараз деякі цінники втримують штучно, однак вже незабаром вони оновляться. Експерти розповіли, що подорожчає, що навпаки, подешевшає. Чим варто запастися, а від чого можливо й прийдеться відмовитися.

Подешевшає все сезонне, а подорожчає хліб, м’ясо і молочка

Член економічного дискусійного клубу Олег Пєндзін в ефірі телемарафону розповів, що буде з цінами на продукти протягом найближчих місяців.

— Все, що сезонне, дешевшатиме. Однозначно овочі дешевшатимуть у порівнянні з минулим місяцем.

 

Також здешевлення буде, напевно, і в першій декаді вересня, – каже Пензін.

 

Тобто, овочі та більша частина фруктів стануть трохи доступнішими. Водночас, через те, що частково відкрилися порти і Україна почала експортувати зерно і соняшник, зростуть ціни на хліб, олію, м’ясо і молочку.

 

Оскільки зерно почали експортувати, то воно подорожчає. А це корм для тварин, звідси й подорожчання

Загалом, зі слів експерта, ціни на продукти зростуть в середньому на 15% до кінця місяця. Уряд, мовляв, робитиме все, щоб подорожчання відбувалося поступово, і не надто відчутно для простого населення. Однак у порівнянні з минулим роком, базовий продуктовий кошик вже подорожчав майже на 34%. Тобто до кінця року ця позначка перетне 50%.

Багато продуктів будуть імпортними

Водночас помідори, томатна паста та інші види продуктів, які переважно виготовлялися у південних областях, тепер замінять імпортними.

Це неодмінно вплине на їхню ціну. Дефіциту, як такого, бути не повинно, однак все як завжди залежить від ситуації на фронті, можливості організувати логістику та інших супутніх нюансів.

Джерело: GSMinfo

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень