Борги за доставку газу на Рівненщині почали стягувати через суд

Споживачі «Рівнегазу» боргують компанії вже близько 5 млн грн

«Рівнегаз» почав стягувати заборгованість за доставку газу у судовому порядку.

Компанія подала вже близько 1900 заяв і готується виступити у суді ще проти дев’яти сотень клієнтів. Суд вже виніс низку рішень на користь підприємства, їх передали у виконавчу службу.

Станом на початок жовтня 18 тисяч споживачів газу повністю ігнорують сплату рахунків за його розподіл і доставку – від початку року вони жодного разу не оплатили квитанції.

Позови щодо таких боржників подаються до суду першочергово, наголошують у компанії. 

У газовій сфері як на Рівненщині, так і по всій Україні спостерігається тенденція зростання заборгованості за надані послуги. Така ситуація вкрай згубно впливає на можливості газорозподільних підприємств підтримувати у належному стані мережі й обладнання під час осінньо-зимового періоду, коли навантаження на систему зростає в рази, — зазначив комерційний директор АТ «Рівнегаз» Віктор Оницький.

Накопичення боргів пов’язане, зокрема, з ухваленням ВР закону щодо заборони відключати від газопостачання побутових споживачів, а також нараховувати їм штрафи і пеню за несвоєчасну оплату спожитих житлово-комунальних послуг. Частина клієнтів сприймають це як дозвіл взагалі не оплачувати послуги.

Ми не застосовуємо санкції за протермінування оплати за послугу розподілу газу. Однак під час карантину немає мораторію на стягнення боргів у судовому порядку.

 

Умови, що склалися через масові неплатежі, змушують вдаватися до крайніх заходів. Тому, станом на сьогодні, боржникам вже надіслано майже 65 тис. повідомлень про необхідність оплати за надану послугу, — пояснив Віктор Осницький.

Нагадаємо, що примусове стягнення боргів призведе до зайвих фінансових витрат споживачів, адже їм доведеться оплачувати ще й судовий збір та юридичний супровід. Водночас, відповідно до Закону «Про виконавче провадження», у разі наявності боргу, суд може накласти арешт на майно і заборонити боржнику виїжджати за кордон.  

Послуга з розподілу газу полягає у забезпеченні належного тиску газу для коректної роботи газових приладів та у постійному безперебійному газопостачанні.

Це — підтримка надійної роботи фахівців аварійно-диспетчерської служби, які працюють в умовах підвищеної небезпеки 24 години на добу - без вихідних і свят. Крім того, ці гроші використовуються для утримання газового обладнання й мереж, виконання капітальних реконструкцій і поточних ремонтів, їх осучаснення і підтримки належного тиску газу, - наголошує технічний директор АТ «Рівнегаз» Олександр Климчук.

З початком опалювального сезону компанія закликає рівнян не нарощувати борги, а вчасно розраховуватися за надані послуги, адже від цього залежить надійність газопостачання та безаварійність газопостачання.

До слова, АТ «Рівнегаз» обслуговує у Рівненській області 10,2  тис. км розподільних газопроводів, через які газ доставляється 265 тис клієнтам компанії.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень