ON-LINE

Безкоштовне обстеження для вагітних просять запровадити у Рівному

субота, 01 червня 2019
Для незахищених верств населення

Вагітні не хочуть проходити скринінг у Рівному. Це аналізи, які виявляють можливі вади розвитку плоду та допомагають їм запобігти. Причина, чому деякі жінки відмовляються проходити обстеження у першому триместрі – вартість.

Послуга платна, і коштує від трьох до семи сотень гривень. Активістка Олена Тоюнда просить в обласної ради виділити кількасот тисяч гривень на проходження скринінгу в Рівному.

Жінка пропонує виділити кошти насамперед на обслуговання уразливих верств населення, яким платні аналізи «битимуть» по кишені, до прикладу, декретованих:

Ну хоча б 100-200 тисяч на рік, аби обслуговувати безкоштовно декретованих осіб, які вже доглядають за дітьми до 3-6 років і дітьми з інвалідністю. І наше обслуговування відходить завжди на кінець, адже ми постійно перебуваємо у відпусті по догляду за дитиною, яка зараз взагалі не оплачується. 

 

Діагностичний центр вибрали тому, що він розташований в центрі міста, і туди можуть з’їхатися усі мами з будь якого кінця міста і пройти діагностику за один день.

Відповідне звернення розглядали на комісії обласної ради з охорони здоров’я. Члени комісії погодилися, що гроші варто виділити, однак питання можуть розглянути не на найближчій, а вже на наступній сесії.

Проект звернення Олени Тоюнди назвали «сирим» і запропонували, аби пропозицію розглянули  в діагностичному центрі, а саме в Центрі медико-генетичної консультації. Гроші з обласного бюджету ще варто відшукати, зазначила керівниця департаменту фінансів Рівненської ОДА Лідія Біляк.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

 

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Зник Йорк

    У районі Глибокої, приватний сектор між Текстильником та Гаражами загубилася собака породи...
  • Втрачено паспорт громадянина України і закордонний

    Вчора ввечері на вулиці Гагаріна загубили два паспорти на ім'я Грищук Богдани. Прохання...
  • Знайдено паспорт на прізвище Бережняк

    На вул. Григорія Сковороди знайдено паспорт на прізвище Бережняк Роман.
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного