Банки готуються переписувати курс долара навесні: на що чекати українцям

Глобальних змін не буде

В Україні в період з 20 по 26 лютого глобальних змін готівкового курсу долара не очікується. За прогнозами, він коливатиметься між 39 грн та 41,5 грн. Такий же курс банкіри очікують і в березні.

Як розповів OBOZREVATEL, директор департаменту казначейства Cominbank Герман Марченко головних чинників такої стабільності є кілька. Зокрема:

  • Помірна інфляція.

З початку 2023 року вона «становить менше ніж 1%».

  • Баланс між попитом та пропозицією на готівкову валюту.

Досягти його, за словами Марченка, вдалося за рахунок своєчасних валютних інтервенцій та депозитних конвертаційних програм.

  • Щомісячний пакет міжнародної фінансової допомоги у розмірі до 4 млрд доларів.

Він дозволяє «покривати різницю між бюджетними доходами та видатками».

  • Незмінні облікова ставка НБУ та офіційний курс валют.
  • Отримання «експортної валюти» від виконання зернових угод.
  • Матеріально-технічна допомога західних партнерів у енергетичній та військовій сферах.
  • Героїзм ЗСУ у боротьбі з противником.

— Звичайно, ринок живий і незначні коливання курсу цілком допустимі: за розрахунками, наступного тижня вони можуть становити до 0,5 грн.

 

Однак готівковий курс навряд чи перетне межі «коридора», що склався на початку лютого, в 39,5-41 грн/долар, – зазначив банкір.

Чого очікувати навесні

За словами Марченка, у перспективі майбутніх 1,5-2 місяців глобальні зміни на валютному ринку є малоймовірними. Про що, зокрема, можуть свідчити кілька важливих економічних маркерів:

  • Помірний рівень інфляції.

— З початку року (тобто майже за 2 місяці) сукупно може становити трохи понад 1,3-1,8%, – нагадує банкір.

Дієвий «алгоритм» макрофінансової допомоги від іноземних партнерів у розмірі до 4 млрд доларів на місяць.

Це є важливим джерелом для виконання держбюджету у воєнний час.

Утримання Нацбанком облікової ставки на рівні 25%, постійного офіційного курсу, також балансу між попитом та пропозицією на готівкову валюту за рахунок впровадження конвертаційних депозитних програм.

— З початку 2023 року в Україні створено більш-менш оптимальні економічні умови як для воєнного стану – для збереження стабільності та прогнозованості валютного ринку на час.

 

Крім того, у лютому було сформовано прийнятний в умовах війни «курсовий кордон» на найближчі 1,5-2 місяці: курс готівкового долара перебуватиме в межах 39,5-41 грн/долар (коливання не будуть критичними), – пояснив експерт.

Він визнає: військові обставини у березні можуть опосередковано тиснути на курс. Проте валютний ринок вже напрацював певну стійкість до стресів, зумовлених війною. У зв'язку з чим за всіма ознаками, у березні «курсові межі готівкового долара будуть постійними – 39,5-41 грн».

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень