Аварійні й планові відключення світла: яка техніка «горить» першою та чи можна цьому зарадити

Через нестабільну напругу побутова техніка може вийти з ладу. У під’їздах через це горить проводка у щитках, що створює небезпеку для мешканців

Побутова техніка під час включення споживає більше електроенергії, ніж у разі стабільної роботи. Після запуску електропостачання у квартирах по всій країні одночасно вмикаються і телевізори, освітлення, холодильники, інші прилади. В результаті відбувається різкий стрибок напруги.

Енергетики нагадують про необхідність вимикати з розеток побутову техніку на час відсутності електропостачання вдома. Підключати її необхідно через пів години після відновлення живлення у будинку, по черзі (спочатку той прилад, який плануєте використовувати, потім холодильник, гаджети для підзарядки тощо).

Звичайно, цим правилом нехтують, що зрештою призводить до того, що техніка псується, енергетики змушені закладати високу потужність для запуску електроенергії, відбуваються замикання в щитках.

Утримати стабільну напругу в умовах пошкодження енергосистеми та постійних відключень складно. Тому часто під час включення електромережі замість 220 В у квартири подають напругу в 170-260 В. Якщо ж виходить з ладу нульовий провідник, напруга може підскочити вище 300 В. Деякі прилади через це миттєво псуються.

Найважча ситуація у старому житловому фонді. Часто щитків усередині квартир немає, а в щитках у під'їздах суцільний безлад. Контакти не затягнуті, підключення відбувається хаотично та напряму.

Електрики з досвідом радять викликати майстра, знеструмлювати будинок та встановлювати реле напруги. Коштує воно залежно від виробника 800-1500 грн, але при цьому може захистити техніку на десятки тисяч гривень.

Принцип роботи реле дозволяє у разі різкого падіння чи зростання напруги відключати подачу струму до стабілізації. Техніка не отримує «шкідливого» струму.

Інженер також зазначає: навіть якщо ваша техніка порівняно стабільно працює, через перепади напруги термін її служби скорочується.

Якщо електромережі у будинку понад 20 років, то доцільно запросити майстра, який перевірить безпеку експлуатації.

Джерело: OBOZREVATEL

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень