Аномальне для зими явище зафіксували в Україні
Що це означає
Напередодні Кропивницький накрила перша у цьому році гроза. Вона супроводжувалася випадінням дощу та сніжної крупи, яка нагадувала град, повідомили у місцевому гідрометцентрі.
Перші грози у лютому є аномалією, оскільки зазвичай таке явище спостерігається з квітня, а рідше з березня.
Синоптики Рівненського гідрометцентру зауважили, що схожа сніжна крупа вчора була й на Рівненщині. Однак, на щастя, обійшлося без гроз.
За народним календарем, єдиним днем, коли може бути гроза серед зими, є Макарів день або Громовиця. За новим календарем цей день припадає на 19 січня. Коли ж гроза виникала у будь-який інший день зими, люди не раділи цьому. Оскільки вважали, що грім взимку – до війни, катастроф та катаклізмів. Також, за словами старожилів, зимова гроза віщує голодний рік.
Священники ж радять не вірити в знаки природи й не тлумачити їх по-своєму. Адже навіть священники, коли бачать якесь диво у святих місцях, не можуть точно сказати, який це знак – добрий чи поганий.
Природні явища – звичайні, не хотів би, щоб люди в них вірили. Краще вірити в Бога, ніж природі, – зауважив представник Рівненській єпархії Православної церкви України, отець Петро.
Нагадаємо, у січні Київ та область накрила снігова гроза.
Радіо Трек: НОВИНИ