«А що, якщо червона риба не червона?»: Клятий Раціоналіст розкрив усі секрети (ВІДЕО)
Від чого залежить колір дорогої риби
Відомий український блогер під ніком Клятий Раціоналіст (ред. Артем Албул) розповів про те, чи м'ясо червоної риби дійсно червоне і як її вирощують.
«А що, якщо червона риба не червона? М'ясо лосося та осетра червоного кольору – це факт, але червоне воно не саме собою», – розповідає Артем Албул на своєму YouTube-каналі.
За словами блогера, червоне забарвлення м'яса виникає через раціон цих риб.
Вони харчуються дрібними ракоподібними, червоний колір яких забезпечуються каротиноїдом, який називається астаксантин. Такий пігмент синтезують водорості, які їдять маленькі рачки, а лосось вже їсть рачків. Астаксантин накопичується у тканинах риб і забарвлює їхнє м'ясо у червоний колір.
Дослідження показують, що покупці оцінюють якість та свіжість риби за насиченістю червоного кольору. Фермери змушені додавати природний чи штучний пігмент в корм, який забавлятиме м'ясо риби. Люди готові переплачувати за більш червону рибу, – каже Артем Албул.
Цікаво, що астаксантин є антиоксидантом, тому йому приписують багато корисного. І навіть те, що його домішують у корм, вважається нормальним. І немає ніякого сенсу в забороні його використання.
Маркетологи просто роблять свою роботу. Їм потрібно продавати вам продукт, тому рекламники готові відійти від правди,– наголосив блогер.
Джерело: Volyn24
Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ