«А що, якщо червона риба не червона?»: Клятий Раціоналіст розкрив усі секрети (ВІДЕО)

Від чого залежить колір дорогої риби

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Відомий український блогер під ніком Клятий Раціоналіст (ред. Артем Албул) розповів про те, чи м'ясо червоної риби дійсно червоне і як її вирощують.

«А що, якщо червона риба не червона? М'ясо лосося та осетра червоного кольору – це факт, але червоне воно не саме собою», – розповідає Артем Албул на своєму YouTube-каналі.

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

За словами блогера, червоне забарвлення м'яса виникає через раціон цих риб.

Вони харчуються дрібними ракоподібними, червоний колір яких забезпечуються каротиноїдом, який називається астаксантин. Такий пігмент синтезують водорості, які їдять маленькі рачки, а лосось вже їсть рачків. Астаксантин накопичується у тканинах риб і забарвлює їхнє м'ясо у червоний колір.

Дослідження показують, що покупці оцінюють якість та свіжість риби за насиченістю червоного кольору. Фермери змушені додавати природний чи штучний пігмент в корм, який забавлятиме м'ясо риби. Люди готові переплачувати за більш червону рибу, – каже Артем Албул.

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Цікаво, що астаксантин є антиоксидантом, тому йому приписують багато корисного. І навіть те, що його домішують у корм, вважається нормальним. І немає ніякого сенсу в забороні його використання.

Маркетологи просто роблять свою роботу. Їм потрібно продавати вам продукт, тому рекламники готові відійти від правди,– наголосив блогер. 

Джерело: Volyn24

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Знайдено собаку

Знайдено собаку в районі Басового Кута, порода вовкособ.  

Знайдено техпаспорт на прізвище Сергатюк

Сьогодні ввечері у ТРЦ «Екватор» у Рівному знайшли загублений технічний паспорт на автомобіль Gelly, який зареєстрований на Сергатюка Ігоря Борисовича. Знайдений документ передали у магазин «ANDRE TAN».

Знайдено спанієля

В районі с. Велика Омеляна знайдено собаку породи спанієль. Тому, хто загубив улюбленця, прохання зателефонувати:      

Більше оголошень