Як 9 січня привертали у дім багатство: народні прикмети

9 січня віряни вшановують пам’ять Святого Великомученика Стефана

Традиційно цього дня люди йдуть до церкви, щоб помолитися Святому Стефану. Вважалося, що Стефан приносить в дім добробут і достаток, якщо сьогодні йому помолитися і попросити допомогти з грошима - обов’язково допоможе.

Щоб захистити житло від відьом, по кутах двору 9 січня ставили осикові кілки. Вірили, що жодна відьма після цього у двір зайти не зможе.

Наші предки дотримувались таких прикмет для покращення матеріального становища:

Вірили, що у період святок не варто викидати хлібні крихти, зібрані зі столу. Викидаючи їх у відро для сміття, ви символічно туди ж відправляєте свій достаток. Краще крихти згодувати птахами або додати в їжу домашнім тваринам. Тоді весь рік удача буде вам посміхатися, а гроші – текти в руки.

9 січня брали красиву коробочку і клали в неї велику купюру і не витрачали її протягом року. Час від часу відкривали коробочку і милувалися банкнотою. Вірили, що така купюра буде притягувати грошові потоки.

Також на День Степана було популярним ворожіння на заміжжя. Дівчата розсипали на столі насіння і потім його перераховували. Якщо виходило парне число, то в цьому році дівчина зустріне свою долю і вийде заміж. Якщо ні, то рік буде невдалим для любовних романів.

Щоб захистити коней від хвороб їх 9 січня поїли посрібленою водою. Воду пропускали через срібне сито або наливали з відра, в якому лежав срібний предмет. Також вірили, що кінь, випивши такої водиці, весь рік буде спокійним і слухняним.

Народні прикмети на 9 січня

Якщо в цей день город оббити осиковими кілками, то ніяка нечисть в нього не ввійде.

Снігопад обіцяє хороший урожай грибів і ягід.

Якщо день сонячний і морозний, то рік буде врожайним.

На вулиці не видно маленьких пташок – буде снігопад.

Туман стоїть над полем – до тепла.

Червоний місяць – до снігу і м’якої погоди.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Вікторія Левчук

Вікторія Левчук

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень