8 листопада завершується пора весіль: народні прикмети
8 листопада - день Дмитра
Свято встановлене на честь Дмитра Солунського, який за християнську віру 8 листопада 306 року був пронизаний списами римських воїнів.
Це свято пов’язується з військовим патріотизмом, захистом рідної землі. На образах найчастіше бачимо святого Дмитра зі списом у руках.
В суботу — Дмитрову, або "родинну", чи ще інакше "дідову" — справляють осінні поминки померлих родичів. Поминають парастасом у церкві та обідом вдома, на цвинтарі запалюють свічки.
Поминальний обід має подаватися ввечері.
В народі вірять, що душі померлих прийдуть уночі, щоб і собі попоїсти, тому слід від кожної страви відкласти по ложці й поставити окремо, бажано під образами або на покутті. Поруч треба поставити воду й новий рушник — раптом якась душа схоче напитися або помитися.
Існує вірування, що в цю ніч можна побачити на цвинтарі тіні померлих, які відвідують по хатах своїх родичів з нагоди свята.
Також цим днем завершується весільний сезон. Якщо якась дівчина на порі залишилися незасватана, то за давніх часів рік для неї вважався втраченим.
З цього приводу існує приповідка: "До Дмитра дівка хитра, а по Дмитрі хоч комин витри" - до Дмитра перебирає женихами, а опісля годиться, мовляв, на усе.
Народні прикмети на 8 листопада:
Відлига на Дмитра — зима буде з мокрим теплом, а весна — рання.
День на Дмитра без снігу — зими ще не буде.
Земля на Дмитра замерзла і дме холодний вітер — снігу не буде до свят.
Сніг і мороз на Дмитра — весна буде пізня й холодна.
Часник треба садити до Дмитра.
На Дмитра тепло — весна буде рання, м'яка.
Якщо на Дмитра дощ, то на Введення снігу буде по коліна.
Випав сніг — увесь листопад буде холодним і морозяним.
Замерзла земля і дме холодний вітер — снігу не буде до Нового року.
Радіо Трек: НОВИНИ