8 корисних фактів, які допоможуть вибрати червону ікру до новорічного столу

Ікра - продукт елітний і досить дорогий, тому дуже важливо вміти правильно її вибирати

Факт 1. Ікра - найкорисніший морепродукт

Ікринка - не що інше, як риб'яче яйце. Відповідно, в ній сконцентрована маса корисних речовин, починаючи з білків і закінчуючи унікальними жирними кислотами Омега-3. Ікра рекомендована людям, які активно займаються спортом, які борються із зайвою вагою, вона відновлює свій імунітет і фізичну форму після перенесених захворювань.

Факт 2. Ікра прибуває до нас з Аляски

Якщо, звичайно, мова йде про офіційні канали. Справа в тому, що імпорт ікри з Росії заборонений з 2015 року, і баночки, на яких північний сусід значиться як країна-виробник, потрапили до нас нелегально. У кращому випадку - це контрабанда без дотримання умов зберігання, в гіршому - фальсифікат. Врахуйте, що саме під виглядом російської ікри часто продаються підробки: на базарах, в інтернеті і з рук.

Факт 3. «Безіменної» ікри не буває

Є різні види тихоокеанського лосося: горбуша, кета, нерки, кижуч, чавичі. Відповідно, характеристики ікри - колір, розмір, аромат - різняться. Наприклад, ікринки кети блідо-червоні з помаранчевим відтінком і досить великі - від 5 мм. Ікринки нерки яскраво-червоні і набагато дрібніші - 2,2 мм. Шукайте на етикетці конкретний вид риби (якщо його немає - це привід задуматися) і перевіряйте, чи відповідає «екстер'єр» ікринок заявленому сорту.

Факт 4. «Нової» ікри в Україні немає

Оскільки немає власного промислу. Консервована ікра виробляється в Україні з ікри замороженої (такою вона прибуває з Аляски). Тому, купуючи баночку, не варто орієнтуватися на дату фасування - вона може бути якою завгодно. Важливо лише, щоб був зазначено місце походження сировини і дотримані термін і температура зберігання - в розфасованому вигляді до 12 місяців при -2 ... -4˚С.

Факт 5. Ікри вищого сорту не існує

Також як не існує ікри преміум і супер-преміум класу. Це, до речі, хороший спосіб виявлення підробки. Бачите подібний напис, звертайтеся за роз'ясненнями до продавця. У червоної ікри буває тільки перший і другий сорт. Ікра другого сорту - цілком якісний продукт, просто в банку допускається суміш ікринок різних видів лосося і деяка кількість «лопанця».

Факт 6. Склад визначає все

Тут потрібно розділяти ікру заморожену, в складі якої лише ікра і сіль, і ікру консервовану, для виготовлення якої використовують антисептичні компоненти Е200 і Е211 (тільки в парі і не більше 0,01%), плюс рослинне масло (до 1%) або харчовий гліцерин - щоб ікринки не злипалися. Всі перераховані добавки безпечні.

Факт 7. Заморожена ікра натуральніша

Свіжу ікру засолюють відразу після вилову риби, а потім заморожують. У такому вигляді і при температурі -18 ° C продукт може зберігатися до 2-х років без втрати смакових якостей і корисних властивостей. Купити заморожену ікру з Аляски можна в супермаркетах - шукайте пластикові контейнери з масою нетто від 0,2 до 1,0 кг.

Факт 8. Розморожувати ікру потрібно повільно

А саме: протягом 10-12 годин при температурі 1-4? С. Іншими словами, треба вийняти контейнер з морозильної камери і перекласти його на ніч в холодильник. І вже вранці вас чекатиме ароматний і поживний інгредієнт до сніданку. До речі, запам'ятайте, повторно заморожувати ікру категорично не рекомендується. Після розморожування її потрібно з'їсти протягом 2-5 днів.

Джерело: Факти

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень