5 прізвищ турецького походження, які є в Україні: перевірте своє у списку

Вони з'явилися завдяки історичним зв'язкам з Османською імперією

В Україні рідко можна почути прізвища турецького коріння. Вони з’явилися через історичні зв’язки з Османською імперією та контакти з кримськими татарами. Сьогодні такі родові імена зустрічаються переважно на півдні та сході країни.

Популярні приклади:

  • Мустафа – від імені Мустафа («чесний», «обраний»). 300 носіїв на Харківщині та Луганщині.

  • Доган – «сокіл», раніше давали військовим та знаті. 76 осіб, Херсонщина.

  • Коч – «баран», можливо, для впертих людей або тих, хто працював з вівцями. 81 носій, Миколаївщина.

  • Демір – «ковке залізо», для сильних і витривалих. 39 носіїв, Одещина.

  • Озтюрк – «справжній турок». 23 власники, Одещина.

Ці прізвища відображають давні культурні та історичні зв’язки України з Османською імперією та Кримом.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Загублено світло-сірий футляр з окулярами та флешкою

Світло-сірий футляр з окулярами та флешкою загубили сьогодні близько 10:00 по маршруту: проспект Миру, 2 — площа, далі автобус №6 до вулиці Соборної (район авторемонтного заводу, РУМ). На флешці — сканкопії документів жінки та дитини. Відновити їх немає можливості. Прохання до тих, хто знайшов, зателефонувати за номером 0988834144.

У Рівному знайшли ключі

У Рівному на вулиці Київській знайшли ключі. А саме на зупинці біля автосалону, навпроти гуртожитку. Власників просимо звернутись за номером: +380972042103 — Юлія  ОНОВЛЕНО: власник ключів знайшовся!

Загублено посвідчення

4 січня було загублено посвідчення дитини з багатодітної сім'ї, район парк Шевченка, вул. Княгині Ольги, Степана Бандери. Посвідчення на прізвище Андрійчук Богуслава. Хто знайшов, звертатися +380966597902

Більше оголошень