Чому 4 лютого не можна виходити на вулицю без шапки: народні прикмети

4 лютого - День святого Тимофія, учня апостола Павла

У народі Тимофія називали напівзимником, оскільки 4 лютого вважається серединою зими. «Тимофій збиває ріг зими», — говорили наші предки.

Крім того, на честь цього святого у Київській Русі вигадали навіть поняття — тимофіївські морози. Вважали, що саме з Тимофія починалися люті хуртовини та завірюхи.

Прикмети на 4 лютого кажуть, що в цей день зазвичай сняться віщі сни. Вони передбачають, що з людиною станеться в найближчому майбутньому.

4 лютого у наших предків вважався несприятливим днем в плані сварок і скандалів, в народі казали, що сьогодні сильно загострюються нерви.

Якщо траплялося, що з’ясування відносин не уникнути, то для вирішення конфлікту запрошували третю людину, якій довіряли.

Що не можна робити 4 лютого

Не слід 4 лютого виходити з дому з непокритою головою. Навіть волосся необхідно прибрати під головний убір. Наші предки вважали, що нечиста сила через непокрите волосся у цей день може заволодіти розумом людини.

У цей день намагалися не йти далеко від будинку і не відправлятися в подорожі. Страшних проблем не буде, але поїздка виявиться не такою вдалою, як планувалося.

Вірили, що 4 лютого не можна дивитися у дзеркало мимохідь. Щоб не розгубити красу, потрібно зупинитися і вдумливо оцінити своє відображення. Те ж стосується води: побачивши себе в ній, необхідно трохи затриматися над гладдю.

У цей четвер не рекомендується виносити сміття, викидати ганчір'я і навіть віддавати щось на благодійність. В іншому випадку разом з речами можна позбутися достатку й удачі.

Народні прикмети на 4 лютого

Якщо вдень світить сонце – очікуйте весну раніше.

Багато снігу на Тимофія – прикмета, що буде хороший урожай зернових.

Якщо скло в будинку запітніло, а на вулиці – мороз, значить, можна очікувати швидкого потепління.

На склі видно перпендикулярні снігові візерунки – чекай тривалих морозів.

Візерунки під нахилом – буде потепління.

За прикметою 4 лютого, якщо почалася завірюха, то така погода триватиме, як мінімум, тиждень.

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень