30 вересня - Віри, Надії та Любові: що потрібно зробити у цей день

30 вересня - День Віри, Надії, Любові та їх матері Софії

У церкві 30 вересня вшановують пам'ять чотирьох мучениць: Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Переказ свідчить, що сама Софія була вдовою і займалася вихованням своїх дочок, прищеплюючи їм віру в Господа з самого дитинства. Однак у той час переважало язичництво, а тому імператор, дізнавшись про чотирьох християнок, вирішив звернути їх у свою віру.

Але дівчата виявилися непохитними і відкинули вмовляння імператора. За це їх піддали численним мукам, а потім обезголовили. Сама ж Софія, поховавши своїх дочок, померла від горя через три дні. На момент смерті Вірі було 12 років, Любові - 9, а Надії - 10. 

Багато дівчат 30 вересня відзначали свої іменини, тому свято називали "бабські іменини". Цей день зазвичай жінки починали з плачу. Тоді вірили, що плач служить своєрідним оберегом. 

Сльози в народній традиції – це не тільки вираз природного горя або смутку, але і форма ритуальної поведінки. І так шанували матір дівчаток Софію, яка померла в трагічній агонії за дочками. 

Якщо 30 вересня оплакати всіх своїх близьких і свою власну долю, то протягом року нічого поганого не трапиться. 

30 вересня вважається нeбeзпечним і нeщаслuвим днем. Заручини і весілля 30 вересня не проводять – погана прикмета.

Заміжні жінки в цей день, щоб забезпечити спокійну атмосферу в домі, купували в церкві три свічки, з яких дві ставили там же, в храмі, перед ликом Христа, а одну приберігали для будинку. Опівночі її треба було встановити в середині хлібного короваю, спеціально для цього виставленого на стіл, запалити і вимовити цілих 40 разів поспіль заповітні слова про те, щоб будь-яке зло зникало, а спокій в родині прибував. А вранці нагодувати тим хлібом домочадців (тільки їх і нікого зі сторонніх, навіть гостей) і ні в якому разі не викидати ні крихти.

Жінкам не варто сьогодні займатися домашніми справами. Народні прикмети говорять, що в цей день завжди холодно і дощитиме.

Прийнято вважати, що ікона Віра, Надія, Любов багато в чому допомагає, якщо до неї звернутися зі щирою молитвою.Через цю ікону звертаються до святих із проханням про створення і збереження сім’ї. Вона допомагає тим, хто хоче мати дітей.

Народні прикмети на 30 вересня

Весь ранок 30 вересня похмуро - погода в найближчі дні буде гарною

Суха погода 30 вересня - зима наступить нескоро

Сонячно і тепло 30 вересня - можна вирушати на риболовлю і розраховувати на хороший улов

Журавлі відлітають у вирій - прикмета, що на свято Покрови чекай морозів

Дощ на 30 вересня передвіщає ранню весну

Якщо людина народилася 30 вересня, то її талісманом є цитрин

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень