33 дитини з ВІЛ виявили на Рівненщині. Є і смерті від СНІДу
До статистики хворих додались військові, переселенці та донори
Станом на 1 грудня 2021 року на Рівненщині зареєстровано 2 058 осіб з ВІЛ-інфекцією. З них вперше виявлені 167 осіб, втому числі 34 дитини, повідомили в Рівненському обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом.
Найбільше виявлених ВІЛ-інфікованих у колишніх Здолбунівському, Острозькому, Дубенському, та Сарненському районах, а також в Рівному та Вараші.
Загалом на обліку в центрі перебуває 92 дитини віком до 17 років, з яких у 33 випадках підтверджено ВІЛ. За період епідемії в області помирали діти з ВІЛ-інфекцією.
Антиретровірусна терапія призначається пацієнту, як тільки він стає на облік. Вона безплатна. Її в області отримує 1 569 осіб, з них 33 дитини.
До речі, наразі переважає статевий шлях інфікування.
За 9 місяців 2021 року інфікувалися такими шляхами:
- гетеросексуальний – 84 особи,
- гомосексуальний шлях – 1 особа,
- парентеральний – 26
- від матері до дитини - 31.
Окрім того, за 9 міс 2021 року в області перевірили 7 954 донори,
з них у 3 донорів виявлено ВІЛ-інфекцію.
Ці особи перебувають на обліку у медиків, а їх кров утилізували.
Серед тих, хто перебуває на обліку на Рівненщині, є переселенці з зони ООС, які перебувають під наглядом у лікаря-інфекціоніста. Також у списку є й військові, які повернулись з зони ООС.
За 9 міс 2021 року в області від СНІДу померло – 9 осіб, а ще 22 ВІЛ-інфіковані особи померли від супутніх захворювань.
Виявити ВІЛ-інфекцію можна лише за допомогою спеціального аналізу крові. Процедура тестування — абсолютно безоплатна і швидка.
Це закладено у пакет первинної допомоги. Тобто зробити тест можна у сімейного лікаря абсолютно анонімно, якщо тест – позитивний, тоді особа стає на облік й отримує усі необхідні ліки.
До речі, медики радять перевірятись раз на рік.
До слова, раніше ми досліджували тему внутрішньої дискримінації серед ВІЛ-інфікованих та як вона впливає на поширення вірусу.
Радіо Трек: НОВИНИ