3 травня - Поливаний понеділок: звичаї, прикмети та заборони дня

Православна церква 3 травня шанує преподобного Феодора Трихіна

На Федора поминали померлих, тому що вважали, що в цей день небіжчики тужать за земним життям, відкривається земля і на Божий світ вилітають душі людей, що пішли від нас, щоб ми змогли з ними побачитись. 

Цьогоріч на 3 травня випадає Світлий понеділок. Його ще називають Поливаний.

Цього дня прийнято поливати водою себе та інших, вважається, що таким чином очищається тіло і душа, і облита людина буде здоровою увесь наступний рік. Це обряд весняного очищення. 

Цього дня навідують хрещених та хрещеників. Прийнято ходити в гості з подарунками. Обов'язковими атрибутами святкового столу будуть паска та яйця. Традиційно дарують писанки та обмінюються крашанками.

Сьогодні, як і увесь натупний тиждень, замість традиційного вітання вимовляють «Христос воскрес!», а у відповідь кажуть «Воістину воскрес!».

Що не можна робити 3 травня

Рибалки в цей день не ходили на промисел. Вважалося, що ловити рибу в цей час – великий гріх. Ще з давніх-давен люди помітили, що 3 травня плотва починає метати ікру. Тому на Федора риболовлею займатися суворо заборонялося, щоб не турбувати рибу під час нересту.

У день поминання заборонені будь-які сварки. Вважалося, що душа бачить чвари у родині і через це страждає.

3 травня не можна ні лаяти дітей, ні занадто балувати. У цей день потрібно спілкуватися з ними в довірчому і шанобливому тоні. Інакше ангел-хранитель дитини покарає недбайливих батьків.

Народні прикмети на 3 травня

Багато шишок на ялині – до врожаю пшениці. Якщо шишок багато на сосні, то жито буде добре рости.

Сильний і гучний перший грім – до хорошого урожаю.

Дощовий понеділок – до вологого літа

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень