2 січня — святого Гната: звичаї та прикмети дня
Православна церква шанує пам’ять Ігнатія Богоносця – священномученика Стародавньої Церкви
Про життя Ігнатія відомо небагато. Він є першим великим християнським письменником з неєврейського середовища і неєврейського походження. Так як грецька мова послань його недосконала, є припущення, що він був сирійцем.
Ігнатій відомий як автор семи послань, які дійшли до нас. Вони були написані ним в період подорожі під вартою в Рим, де він постраждав за Христа в 107 році. Його кинули на арену до левів.
2 січня – другий день року в григоріанському календарі. У народі цю дату називали Ігнатій Богоносець. Говорили, який Гнат, таким і серпень буде.
У народі вважали, що 2 січня потрібно захищати житло від підступів злих духів.
З цією метою брали в руки ікони і ходили з ними навколо будинку. Вірили, що цей ритуал допоможе не тільки захиститися від злих духів, але ще від бідності і голоду.
Починали готуватися до святкування Різдва. Господині прибирали в будинках, запасалися продуктами до свята, готували святковий одяг. Молодь і діти вчили пісні і колядки.
Народні прикмети на 2 січня
На Гната струшували сніг з дерев і чагарників. Чим більше вийде струсити, тим багатшим буде урожай.
Іній на деревах – до ясної погоди.
Зоряне небо віщує багатий урожай.
Якщо синиці голосно цвірінькають, то похолодання буде затяжним.
Яка погода 2 січня, таким і серпень буде: морозно і сонячно – ясним і спекотним, сльота і хуртовина – до дощів і холодів.
Радіо Трек: НОВИНИ