Чому 29 лютого вважали нещасливим днем: народні прикмети

Православна церква вшановує пам’ять преподобного Касіяна Римлянина

Все, що в уяві наших предків пов’язано з днем Касіяна, жодним чином не співвідноситься з життям святого. У народі Касіяна прозвали заздрісним, злим, немилостивим і скупим.

День його пам’яті займає особливе місце в народному календарі – це день, який знаходиться у владі злопам’ятного святого.

Новий рік до XV століття починався з березня, з цієї причини після дня Касіяна наступав новий нещасливий високосний рік, який загрожував різними бідами, напастями, соціальними і природними катаклізмами.

Ця обставина і вплинула на уявлення про злощасний образ преподобного Касіяна, незважаючи на те, що його життєвий шлях був благочестивим.

За повір’ям, Касіяну підпорядковані всі вітри, які він тримає на 12 ланцюгах за 12 замками. Він може спустити вітер на землю і наслати мор на людей і худобу. Часто злих і недоброзичливих людей називали «Касіяном».

Напередодні і в цей день часто припинялися всякі роботи. Селяни вважали «око Касіяна» настільки небезпечним, що 29 лютого воліли не виходити з дому, особливо до сходу сонця. Багато селян взагалі намагалися проспати до обіду.

Народні прикмети на 29 лютого

Ліс тріщить – чекай морозу, шарудить – відлиги.

Туман або сніг в цей день – до врожаю.

Сни, побачені 29 лютого, скоро збудуться.

Сторонніх людей не можна в цей день пускати до себе на ніч – до хвороби.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Більше оголошень