Яких чотирьох заборон дотримуються 27 грудня: народні прикмети

27 грудня - День мученика Филимона

Церква в цей день згадує святих мучеників, загиблих за християнську віру: Фірса, Левкія, Каллиника, Филимона, Аполлонія, Аріана і Феотиха.

У народі - це день чистоти. Вважається, що в день Филимона все навколо повинно бути очищене водою, у тому числі тіло і душа людини.

А бруд приваблює і породжує нечисть. У цей день заведено очищатися не лише фізично, а й духовно. Віруючі християни відвідують храм, сповідуються.

Народ вірив, що в день Филимона межі між світами стираються і нечисть виходить на свободу. Тільки вода здатна захистити від неї. Тому всі старанно прибирали вдома і милися самі. Все повинно було виблискувати. У будинку обов'язково було багато води.

До вечора топили баню, старанно парилися з віниками, іноді по кілька разів. Домашню піч топили осиковими дровами, щоб очистити будинок від злих духів.

Зайвий раз виходити з дому боялися. Особливо берегли дітей і молодих незаміжніх дівчат. Боялися, що їх перевертні вкрадуть. Виходячи надвір, вмивалися водою. 

Що не можна робити 27 грудня

Категорично заборонено вживати алкогольні напої. Вважається, що алкоголь цього дня може завдати непоправної шкоди здоров'ю.

Не можна викидати сміття з будинку, бо викините гроші та щастя.

Не рекомендується на Филимона відправлятися у далеку мандрівку, вона виявиться нещасливою.

Із дому заборонено виходити в брудному одязі або взутті, бути нечистому самому. За повір'ями, невмиту людину цього дня може атакувати нечисть.

Народні прикмети на 27 грудня

За погодою в цей день передбачали, яким буде літо. Так якщо 27 грудня був снігопад і вітер, значить, літо буде хорошим, принесе багато врожаю. Якщо тепло, то літо буде теплим. Непогожий день — непогоже літо.

Якщо іній, то завтра чекайте сніг.

Мінлива погода — до відлиги.

Ясне небо, яскраві зірки — до тріскучого морозу.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Вікторія Левчук

Вікторія Левчук

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Загубився великий папуга

Сьогодні зранку в районі Пивзаводу у Рівному загубився ожереловий великий папуга зеленого кольору.

Більше оголошень