У Рівному вшанують пам'ять жертв Голокосту

Сьогодні, 26 січня, о 14.00 у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці відбудеться вечір-реквієм «Скорботна свічка пам’яті святої» до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту.

У 1933 - 1945 роках війська фашистської Німеччини знищили більше 6 млн людей - євреїв, ромів, представників інших груп і меншин, інвалідів, політичних супротивників. Аби вшанувати та зберегти пам’ять про цю страшну трагедію, про всіх невинно розстріляних, страчених у газових камерах, виснажених голодом і примусовою працею, Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, в якій йдеться: «Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість». Саме цей документ оголосив 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту.

"Україна має свій Голокост. Пройшовши через страхіття Голодомору, українці як ніхто інший розуміють біль єврейського народу.

 

Рівненщина не стала винятком. На території області німецькі окупанти створили систему місць примусового утримання для різних категорій населення. Непоправних втрат під час Голокосту зазнала єврейська громада регіону. Найбільші ґетто функціонували у Рівному, Дубно, Сарнах, Здолбунові, Корці, Костополі, Тучині.

 

Цифрами і фактами, книгами, публікаціями та експозиціями пропонує бібліотека нагадати про ці страшні події, вшанувати пам’ять загиблих і в дзеркалі сьогодення наголосити на недопущенні подібних звірств.  

 

Ми зобов’язані берегти пам´ять про Голокост і не допустити повторення подібного пекла у майбутньому", - зазначено в повідомленні бібліотеки.

У заході візьмуть участь історики, науковці, краєзнавці, громадськість міста.

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень