2 месенджери, якими можна користуватися на смартфоні без Інтернету

Аби у будь-якій ситуації зберігати зв'язок з близькими

Російські терористи регулярно обстрілюють об'єкти критичної інфраструктури України. Влада попередила, що можливі перебої з надходженням електроенергії. Не виключені проблеми у роботі мобільного зв'язку. Людям важливо зберігати зв'язок із близькими.

Ваш смартфон може створити сітку зв’язку без мобільного зв’язку та інтернету. Повідомлення можна передавати у спеціальних месенджерах через mesh-мережу.

Телефони з установленими месенджерами вишукують інші такі ж телефони.

 

Чи то через спільні точки доступу Wi-Fi (навіть без інтернету), чи то через Bluetooth, який може сягати 100 метрів.

 

Саме через такий зв’язок можна передати повідомлення далі адресату.

Радіус дії таких месенджерів – близько 100 метрів і залежить від можливих перешкод, оскільки найчастіше їхню роботу забезпечує Bluetooth.

Однак повідомлення можна передати й далі, якщо ними користується більша кількість людей.

Тоді вони утворюють коміркову мережу – ваше повідомлення може «перестрибнути» через кілька пристроїв і досягти одержувача, який перебуває далеко від вас.

Bridgefy 

(доступний для Android та iOS (але з iOS бувають збої в роботі)

Для реєстрації в мережі треба хоч раз запуститись з доступним інтернетом. Тому краще зробити це завчасно. Для того, щоб створити контакт, треба бути на невеликій відстані один від одного.

  1. Щоб розпочати спілкування, вам потрібно завантажити застосунок та увімкнути Bluetooth на вашому телефоні.
  2. Виберіть псевдонім. Нікнейми тут не є унікальними, тому кілька користувачів можуть мати однакове ім’я.
  3. Щоб розпочати приватний чат, перейдіть на вкладку Broadcast. Натисніть на іконку праворуч вгорі – там ви побачите, хто зі списку контактів знаходиться поблизу і використовує Bridgefy. Виберіть контакт та надішліть повідомлення.

Briarplay

(працює лише для Android)

Якщо ви не використовуєте Google Play, його можна встановити через F-Droid або пряме завантаження. У застосунку немає централізованого сервера.

Коли мережа працює, синхронізація відбувається через Tor, якщо інтернету немає – обмін повідомленнями можливий через Bluetooth або Wi-Fi.

Щоб розпочати користування застосунком, введіть своє ім’я та встановіть пароль. Якщо ви забудете його або на деякий час видалите Briar, відновити доступ до вашого облікового запису буде неможливо.

Як сконтактуватись і додати контакт на відстані: У цьому разі вам буде доступне посилання briar://…  – його потрібно скопіювати та надіслати тому, кого ви хочете додати.

Якщо аналогічне посилання отримали ви, вставте його в текстове поле нижче, натисніть «Продовжити» і виберіть псевдонім для нового контакту.

Додати контакт поблизу: відсканувати QR-код з екрана іншої людини. Це гарантує, що ніхто інший не зможе видати себе за вас чи навпаки.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень