1 листопада - святого Садока: що не можна робити у цей день

1 листопада - день святого Садока, Іванів день

1 листопада починається останній осінній місяць. Селяни відзначали, що день стає дуже коротким, а вночі часом бувають заморозки. Говорили, що саме в листопаді буває найбільша кількість осінніх туманів. 

Існувало повір'я, що в цей день домовик тріпає гриви коням і піднімає їх на диби. 

Народна назва 1 листопада - день святого Садока, який вважається небесним покровителем людей, які померли без покаяння.

В церковному календарі - це дата перенесення мощей преподобного Івана Рильського.

Чого не можна робити 1 листопада

День наші предки вважали важким. Не можна було годувати птахів на перехрестях, щоб не плодити нечисть.

Не варто у цей день приймати подарунки від малознайомих людей.

1 листопада наші предки уникали масових заходів і великих скупчень людей. 

Народні прикмети на 1 листопада

Морозний день 1 листопада видався - значить, 8 листопада (в день Дмитрія Солунського) буде спостерігатися відлига

Перелітні птахи 1 листопада високо летять - зима буде сніжною, і навпаки

Бруд на вулиці - снігопад буде тільки через 28 днів.

Добре підмерзла земля перед снігопадом - чекай врожайного року

Холодно, йде сніг - весна буде похмурою і холодною

На вулиці тепло 1 листопада - весна буде теплою, а зима теж не стане відрізнятися сильними морозами

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

У Рівному знайшли студентський квиток

У Рівному, 1 жовтня, на тротуарі, між Басів Кутом і Щасливим, знайшли студентський квиток. Він належить Січкару Григорію , студенту НУВГП.   Власника просимо звернутись за номером:  +380667642577 — Людмила

Більше оголошень