

У народному календарі 18 січня називають Водохресний святвечір, Голодний вечір або Голодна кутя
Водохресний святвечір – це вечір-приготування напередодні великого церковного свята Водохреща. У цей час проводять обряди, пов’язані з освяченням води. У цей період припинялися веселощі і рясні застілля.
18 січня - пісний день, до вечора заведено пити тільки воду.
Повернувшись з ранкової літургії у храмі, беруться за прибирання житла і приготування страв для вечері — обов’язково варять узвар із сушених фруктів, ліплять вареники з грибами, запікають картоплю і подають все з квашеною капустою.
Коли всі повертаються з храму після вечірньої служби, глава сім’ї окроплює кімнати в будинку святою водою, потім дає випити води всім потроху і лише після цього починається трапеза.
Господар будинку перед Святою вечерею повинен на дверях намазати крейдою хрести. Таким чином оберігали будинок від нечистої сили.
Хрещення – остання ніч для проведення святочних ворожінь. Дівчата виходили гадати за ворота на першого зустрічного:
Дівчата перед сном розчісували волосся чистим гребенем, обв’язаним стрічкою. Потім його клали під подушку зі словами: «Хто прийде мене причесати?». Уві сні мав суджений з’явитися.
Водохресний вечір вважався часом розгулу нечистої сили. Згідно з повір’ям, чорти особливо небезпечні в певний час з 12 до 3 годин ночі (диявольська година), а також на Святки і напередодні Купали.
Водохресний вечір – час приготування вірян до великого свята Хрещення Господня, яке відрізняється пишністю та урочистістю. Здійснюється два обряду освячення води:
Опівночі на Хрещення йшли за водою на річку. Згідно з повір’ям, вода в цю пору в річках колишеться. Увечері в чашу наливали воду. Якщо опівночі вона сама колихнеться – це добра ознака, людина побачила явище Господнє.
Згідно з повір’ям, сніг, зібраний в ввечері напередодні Хрещення, допомагає зцілювати хвороби. Люди вмивалися снігом, а талу воду довго зберігали, використовуючи її для господарських потреб і для вмивання. Дівчата, щоб їхня шкіра була білою і гладкою, брали сніг і обтирали обличчя.
Вірили, що якщо зібраний у Водохресний святвечір сніг кинути в колодязь, вода в ньому протягом усього року не зіпсується і не пересохне. Ще набирали сніг в банки для вибілювання полотен.
Вважається, що водохресна вода може простояти багато років і не зіпсується. Але якщо в будинку постійно відбуваються сварки і скандали, то вона прийде в непридатність вже через місяць.
Що не можна робити 18 січня
У цей день не можна лаятися і ображатися на когось. Постарайтеся пробачити кривдників і мислити позитивно.
Вода, зібрана на Хрещення, має сильну енергетику. Змішувати водохресну воду зі звичайною не рекомендується, інакше вона втратить свої лікувальні властивості. Під час збору води заборонено лаятися і думати про щось погане.
Напередодні свята і на Хрещення не можна брати або давати в борг. В іншому випадку весь рік людина буде бідувати .
Народні прикмети на 18 січня
На Водохресний вечір йде сніг – чекайте хорошого врожаю зернових культур.
Дме сильний південний вітер – літо буде дощовим.
Вранці йде сніг – буде багато гречки і хліба.
Чути голосний гавкіт собак – весь рік полювання та риболовля будуть вдалими.
Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ
«Видно здалеку»: українка назвала єдине слово, яким можна описати усіх наших у Канаді
Є майже на кожному підвіконні: кімнатна рослина, яка здатна уповільнити старіння
Життя трьох знаків Зодіаку розвернеться на 180 градусів до наступного тижня
Не потрібно видаляти чати та фото: лайфхак, як очистити пам'ять у Viber за 1 хв
В Україні з'явились нові 10 грн: як виглядають (ФОТО)
Для чого 15 січня посипали сіллю дванадцять цибулин: народні прикмети
14 січня - день ангела Василя: вітання, листівки та СМС до свята (ФОТО)
14 січня - День святого Василя: звичаї, заборони та прикмети свята
13 січня - Щедрий вечір: народні звичаї, заборони та прикмети
Яких чотирьох заборон дотримувались 12 січня: народні прикмети
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415