Рівнянин із США виголосив «Многая літа» Подрев’янському (8 ФОТО)

Дещо про день народження та київську прем’єру нової «СМС – п’єси «Звірі» уславленого автора.

[media=73187]

Відомий рівнянин Юрій Шевчук, який викладає у Колумбійському університеті (Нью-Йорк), перебуває нині в Києві та Львові з циклом лекції на теми мовної ситуації в Україні.

Шевчук, взагалі, відомий своїми дотепами і жартами. Він чудовий оповідач історій та лектор.

Учора він розповів нам, що йде на прем’єру вистави Леся Подрев’янського «Звірі».

Ми зауважли, що Подрев’янський зі «Звірями» буде в Рівному 03 грудня*, а Шевчук кинув, що

Це символічно, бо пройде рівно місяць від першої прем’єри і… від дня народження Леся. У нього День народження сьогодні. Треба буде якось акуратніше святкувати, бо завтра беру участь у парламентських слуханнях…

Шевчук і його товариш

Ми ще поспілкувалися із Шевчуком на різні теми, а вже цієї ночі на своїй сторінці в Фейсбук він виклав, практично, звіт-рецензію про прем’єру п’єси Подрев’янського у Києві.

Вам може бути цікаво, хоча би тому, що там стисло йдеться про цілу низку речей. Зокрема, про культуру кемпу.  

Ось цей текст (виділення наші)

[media=73188]

Сьогодні народини Леся Подерв'янського.

Сьогодні Лесь запросив мене на виставу своєї СМС-опери «Звірі». Для тих, хто знає, що таке кемп, це був унікальний зразок українського кемпу, української кемп-опери.

Для тих, хто не знає шо воно таке, раджу почитати впливовий есей впливової Сузен Сонтаґ «Зауваги про «кемп» (Susan Sontag "Notes on "Camp" http://faculty.georgetown.edu/…/Sontag-NotesOnCamp-1964.html Вони написані ще в 1964 р. Саме так, тут ми відстаємо на добрих півстоліття від Заходу, або ж випереджаємо його.

Було цікаво спостерігати, як за сценою, так і за публікою, достатньо заможною, щоб дозволити собі відвалити 300-600 грн. за вхід.

[media=73189]

Ця бурлеск-постановка, користуючися загальноприйнятним і таким комфортним для нових українців форматом змішування мов (російсько-українська лінґвошизофренія), робила, як на мене, цікаву річ: вона інфільтрувалася у зросійщену свідомість київського глядача з усіми його ґанапольськими, шустерами, радіошансонами, макарєвічами-дтд-шєвчюкамі, і зсередини підривала її українськими антиколоніяльними смислами, спритно і, підозрююю, навіть без авторського наміру закамуфльованими суржиком.

[media=73190]

Знезброєна в такий спосіб публіка раптом опинялася віч-на-віч з посиланнями Подерв'янського, де Сталін і Гітлер тотожні, де російщина синонім цивілізаційного дикунства: "Дастаєвскій наше всьо, на дварє мітеліца. Я старуху замачіл. Чьо с нєй канітеліца".

Це перші враження.

На світлинах кемп-маестро виходить на кін на вимогу захопленої публіки клубу "Атлас", що на вул. Січових (а не Сєчєвих) Стрільців. Підорзрюю, що з кожним новим переглядом "Звірі" стають ще кращими. Для мене це був справжній антропологічний почастунок.
[media=73191]

До речі українці на уродини співають не "хьоппі бьорсдзєй", а "многая літа". Многая літа Лесю!!!

Шевчук

P.S.

* Сергій Гамлюк звернув нашу увагу на помилку 

Наскільки я розумію, за місяць у Рівному будуть не "Звірі" а авторські читання Митця.

Микола Кульчинський Радіо Трек

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень