Перукар у Рівному робить неймовірні ІНФРА (21 ФОТО)

Може зробити Вам портрет

Іванів Назарій -- справа

Перукаря звати Іванів Назарій.

Саме під таким ім’ям перукар і фотохудожник публікує у соцмережах власні світлини.

Останнім часом наш герой майже повністю переключився на фото в техніці ІНФРА.

Усі фото збільшуються

Нещодавно ми опублікували невелику галерею робіт Іваніва Назарія, на яких зображено білосніжне РІВНЕ.

Місто явно серед літа чи весни, але наче повністю вкрите інієм.

Ці фото зацікавили наших читачів та й нас самих, то ж ми вирішили поставити Іваніву Назарію кілька запитань:

Іванів Назарій

- Що це за техніка, в якій ви працюєте? Хтось іще робить у нас такі знімки? Що для цього треба і в чому тут суть?

- У Рівному ніби ніхто такого не знімає більше. Техніка - це фотоапарат Nikon d1x, пристосований ще на заводі для роботи в інфрачервоному діапазоні, унікальна в своєму роді камера: дає можливість знімати як звичайний фотоапарат – без фільтрів і довгих витримок, як це вимагають звичайні камери. Зазвичай проста камера теж має можливість зйомки інфра-фото, але через спеціальні фільтри для об'єктивів. Тоді витримка складає від 30 секунд до хвилини. А це вже вимагає додаткового часу та штативу.

- А в чому суть цього ІНФРА?

- Зображення, які ми бачимо на інфрачервоних фотографіях, демонструють фізичну властивість предметів – відображати або поглинати інфрачервоне випромінювання, але ні в якому разі не випромінюване об'єктом тепло (як багато хто думає). Так, наприклад, вода і небо максимально поглинають інфрачервоне випромінювання, а листя і хмари максимально відображають. Тому на інфрачервоних фотографіях листя і хмари ми бачимо максимально білими, а небо і воду максимально чорними.

- Вочевидь, тут важливу роль грає подальша обробка фото.

- Так, найбільше зусиль доводиться вкладати в постпродакшн. Обробка займає багато часу. Оскільки ж уроків по обробці таких фото обмаль, то й учитись доводиться самому: шукати нові техніки і нюанси.

- Навчання на власному досвіді та помилках...

- Значною мірою. Однак є і свої плюси: містичність та нестандартність фото зароджується саме під час обробки. Читачі вже мали змогу бачити класичні для інфрачервоної фотографії світлини, але є ще більш містична сторона, яку видно на деяких фото вже цієї серії. Також інфра дуже цікава в чорно-білому відображенні. Світлини виглядають справді по-холодному, та по-зимовому.

- Камера, яку ви назвали, це круте щось, скільки коштує?

- Техніка була дуже крутою у році 2001-2005 коли вона вийшла на ринок і вартувала на той час більше 1000 доларів. Зараз це дуже древня техніка, але не дивлячись на вік надійна як АК) і вартує приблизно 200-300 доларів.

- Навіщо Ви пішли саме в цю техніку, ви ж і в інших працюєте?

- Фото для мене - це хобі, і постійний творчий пошук, чогось нового і не такого, як у всіх). Класичне фото має часове обмеження, так званий режимний час. (Ранкові та вечірні години , коли світло є найбільш м’яким). А інфра якраз знімається в ті часи, коли фотографи не працюють) У Рівному, наскільки мені відомо, ніхто не знімає інфра.

- Які задачі ви ставите перед собою в ІНФРА?

- На цей час планую відзняти визначні місця Рівного. Далі, якщо буде змога, планую знімати область. Маю велике бажання відзняти серію портретів у інфра-спектрі. Якщо наберу достатньо моделей, звісно. Не кожен готовий сприйняти себе таким, як відображає інфра)))

- А власний автопортрет не пробували зробити?

- Свій - ні. Важка камера 2,5 кг. Незручно.

- Може ми запросимо охочих отримати власний ІНФРА-портрет звертатися до Вас?

- Давайте, чому ні.

- А взагалі фото цієї ІНФРА-серії , що їх ми бачимо сьогодні і бачили раніше – їх можна продавати десь на Захід?

- Продати можна все. Якщо знайти шанувальників жанру. Хоча насправді я не мав на меті щось продавати, тому не готовий сказати про реальні можливості продажу таких робіт.

- Чим взагалі ви заробляєте на життя?

- Працюю перукарем, вже більше 15 років.

- Майн ти Ґод! А де Ви працюєте перукарем?

- Салон Піранья на Гагаріна, 12)

- Круто!... А ви б хотіли, щоб у Рівному більше фотоаматорів та митців займалися ІНФРА?

- Звісно, хотів би. Але оскільки жанр дуже вузько направлений, то сумніваюсь, що це зацікавить велику аудиторію фотомитців.

- Якби ви мали мільйон доларів, що б ви робили?

- Працював би далі))

Тож побажаємо Іваніву Назарію творчих та інших життєвих здобутків, а всіх охочих із ним зустрітися, скеруємо до Салону Піранья чи безпосереднього на сторінку до нашого фотомитця.

Дякуємо за увагу і Удачі!

Микола Кульчинський Радіо Трек

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень