Крупним планом: німці, які хочуть перетворити «Бункер Коха» на музей (21 ФОТО)

Ще плануються ковбаски і пиво

[media=67066]

Преса Рівного уже багато років періодично згадує про бетоновану споруду біля Краєзнавчого музею, яку в народі охрестили «Бункер Коха».

[media=67084]

Так само періодично з’являються підприємці, які хочуть його чи розкопати, чи закопати, чи збудувати на його місці чи готель, чи ресторан, чи щось нове та цікаве, але…

Хто б не брався там щось робити, закінчувалося воно завжди нічим.

Надто багато виявляється перепон та обмежень, пов’язаних і з цією будівлею, і з земельною ділянкою довкола неї, і з сусідами, і зі всією історично-культурною зоною, де розташовано Бункер.

[media=67063]

Достатньо згадати епопею з будівництвом на Толстого (скандалами, слуханнями та криками), аби зрозуміти – як воно все непросто.

[media=67083]

До того ж і Бункер сам, як будівлю, пристосувати під щось прибуткове: кафе, бар чи ресторан – виглядає практично неможливим.

[media=67062]

Хто був усередині, підтвердять: площа мала, кімнати теж якісь маленькі та недоладні з низькими стелями – без жодного просвіту – під землею. Усюди вода і волога. Просто якийсь гнітючий закапелок із мокрого бетону, води, сміття та гнилої деревини. 

[media=67071]

Другу «Криївку», як у Львові, там не зробиш ніяк.

[media=67070]

Але роки два тому на горизонті замельдувалася пара з Німеччини – Андреас та Наталя Кословські. І от у них ідея трохи інша: не намагатися перетворити підземний каземат на кафе, чи ресторан, а зробити там – музей.

[media=67066]

Виявляється, у Німеччині є чимало цілих спільнот дослідників-аматорів, які вивчають військові бункери, долучаються до їх відновлення та каталогізації. Андреас Кословський один із них, а його дружина – Наталя – сама родом із Рівного.


Кажуть, що бажання зайнятися нашим Бункером заволоділо ними давно.

[media=67060]

Мотором процесу є Андреас, який за фахом та за освітою – будівельник і працює в якійсь серйозній кампанії, а вільний час присвячує тепер саме вивченню історії нашого бункера та роздумам про те, яким має бути музей.

[media=67067]

На цьому тижні, дякуючи представникам управління майна міста, цей Бункер Андреасу вдалося побачити – зсередини. Побачене його не злякало.

[media=67073]

Нам він пояснив, що

для невеликого музею місця в Бункері цілком достатньо.

[media=67068]

За його задумом у тому музеї будуть ще й якісь світлові та звукові ефекти. Аби відвідувачам було цікаво, і незвично, та й щоб вони краще відчули саму атмосферу бункера під час війни.

[media=67070]

Почули ми це від Андреаса Кословського  вже після того, як він дослідив із ліхтарем самі каземати та поспілкувався із представниками управління комунального майна міста.

[media=67074]

Наталія Поліщук – начальник цього управління – пояснила, що з юридичного точки зору родина Андреасів цілком може взяти Бункер в оренду для облаштування там музею.

[media=67075]

Однак, станом на сьогодні, вартість такої оренди невизначена, бо, за той час, поки вирішувалося юридичне питання відведення землі (для Бункера), втратила чинність встановлена раніше ціна самого цього об’єкту.

[media=67076]

А від оціночної вартості Бункера та конкретної сфери його використання залежатиме й остаточна вартість оренди.

[media=67072]

У випадку з родиною Андреасів, якщо вони подадуть заявку на оренду Бункера та прилеглої земельної ділянки саме під організацію тут музею, то вартість такої оренди

Високою бути не повинна.

[media=67077]

Інше питання, що раніше планувалося провести конкурс серед потенційних охочих взяти Бункер в оренду, але,

навряд чи тепер ще хтось захоче вкладати гроші в Бункер, аби зробити там Музей.

У будь-якому випадку, зі слів п. Наталі ми зрозуміли, що протягом двох-трьох тижнів буде визначено нову оціночну вартість об’єкту. Після цього Управління  матиме все необхідне, аби розпочати процедуру передачі Бункера в оренду.

Чи з Конкурсом, якщо будуть інші пропозиції, чи – без.

Того ж дня Кословські поспілкувалися і з керівництвом Рівненського краєзнавчого музею.

[media=67061]

Його директор – Олександр Булига – достатньо позитивно відреагував на ідею створення ще одного музею поряд із його – Краєзнавчим музеєм. Правда, зауважив, що,

мабуть, це буде перший приватний музей на Рівненщині, якщо не рахувати ще дореволюційного музею барона  Штейнгеля в Городку.

 

До речі, Штейнгель теж був німцем

Що ж до перспективи співпраці з майбутнім музеєм-бункером, то тут п. Олександр порадив розпочинати

з концепції самої експозиції.

Далі треба буде визначити умови на яких державний музей міг би передати ті чи інші експонати – приватному.

[media=67082]

До того ж, на думку Олександра Петровича,

 у Рівному є чимало людей, які б захотіли долучитися до створення такого музею, а запасники Краєзнавчого музею, насправді, не мають якихось особливих артефактів, пов’язаних із Кохом чи Рейхскомісріатом.

Почуте німців не надто надихнуло, але й не розчарувало. Головне, що загальна налаштованість на співпрацю існує, а там буде видно.

[media=67065]

У тому, що цікавий музей створити вдасться, Андреас Кословський не сумнівається. Проте, виникає питання:

«А на чому ж цей музей зароблятиме гроші?»

Андреас, вважає, що, по-перше, такий музей стане справжньою туристичною атракцією, а, по-друге, він би хотів у перспективі поставити поряд із Бункером невеликий IMBISS, де б продавалися німецьки ковбаски та пиво.

[media=67078]

IMBISS – це щось на зразок фургону чи кіоску, з якого продають вуличні наїдки. У цьому випадку пропонується продавати щось німецьке.

[media=67079]

Але це ще поки в планах. Як воно все вийде – побачимо. 

[media=67080]

Допоки ж воно – так.
[media=67064]

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень