«Наші влаштували засідку?»: як були збиті ворожі А-50 та Іл-22 над Азовським морем (ФОТО/ВІДЕО)
Що кажуть експерти
ЗСУ офіційно повідомили: 14 січня Українські повітряні сили збили унікальний літак-розвідник РФ А-50 і Іл-22М над Азовським морем.
Тепер головне питання – хто і як це зробив?
САМІ РОСІЯНИ?
Деякі експерти не відкидають версію пропагандистів, що дійсно російська ППО могла уразити власні літаки. Такої версії дотримуються військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко та експерт Петро Черник.
На думку Черника, якщо російська ЗРК насправді атакувала А-50 чи Іл-22, то це свідчить «про занепад оборонки» у РФ.
«А-50 - машина, яка підсвічує ракетні пуски. Росіянам все важче буде правильно наводити свої ракети на ціль. Якщо це їхня ППО, і вони зуміли збити настільки серйозні машини власними ракетами... підтверджується моя стратегічна концепція, що росіяни рухаються в своєму оборонному укладі до занепаду», - сказав він.
Коваленко називає це «унікальним випадком у світовій історії воєн і конфліктів».
«Якщо це і був «friendly fire», то він увійде до світової історії воєн і конфліктів як найгучніший facepalm. Якщо ж ні... То це дуже унікальний випадок у тій же світовій історії воєн і конфліктів», - зазначив експерт.
УДАРУ ЗАВДАВ F-16?
Військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман обережно припускає, що удару по ворожим літакам могли могли завдати винищувачі F-16 (за офіційними даними, F-16 в Україні немає - ред.).
«Можна припустити два варіанти: ми використовували літаки, може навіть і F-16, хто знає, тому вдалося уразити. Це припущення дуже оптимістичне», - сказав він.
Дійсно, літаки типу А-50 вважаються повітряними цілями – найвищої складності.
Просто тому, що вони самі є літаючими радарами і бачать все, що рухається в небі на сотні кілометрів у різні боки.
Дехто вважає, що збити такий літак настільки ж важко, як і потопити американський авіаносець.
Якщо тільки не бити по ньому ракетою – зблизька.
НАША ЗАСІДКА?
Згідно з цією версію, українські Сили оборони – добре вивчили маршрут російських літаків, якими вони курсували незмінно – щодня.
- 14 січня, коли обидва повітряні судна почали наближатися до Керченського мосту, наші сили оборони завдали удару. Але – по Керченському мосту.
- В результаті російська ППО, яка охороняє міст, почала збивати українські ракети і ненароком вдарила й по літаках, які знаходилися у тому ж повітряному просторі.
Радіо Трек: НОВИНИ