На захист Ринку Дикого (Проти Забудови)
Дещо про переміщення з точки А в точку Б
Типово ми всі добре знаємо, як живуть на Заході.
Типово ми хочемо, щоб у нас було так само.
Вже.
У цьому одна з вад нашого способу думання.
У поширеному небажанні уявити собі шлях з точки А в точку Б.
У доволі інфантильному переконанні, що шляху не існує, або що необхідну відстань можна перескочити, якщо просто цього дуже-дуже захотіти, і повірити і... заплющити очі.
Інша цікава особливість нашого світосприйняття полягає в тому, що ми в душі всі за братерство, справедливість та взаємну підтримку, але голосуємо на всіх виборах завжди тільки і виключно – за Капіталізм.
І за максимально Немилосердні до людей Реформи. Так і запитуємо в обраної нами влади доларових мультимільйонерів:
- Де реформи?
Уже й люди всі з тієї України повтікали від тих реформ, а нам усе мало. Недостатньо. Треба більше. Ще більше.
От так і виходить, що наші люди: хочуть одного, голосують за друге, отримують – третє.
Типово ми отримуємо – Руїну, і Руїна ця переважно саме в наших головах.
Вона тепер – повсюдна, від неї не застрахований ніхто. От і ваш автор днями прокоментував матеріал про Петицію щодо переносу ринку Дикого словами
Давно пора
НМД
Як мінімум прибрати – з видного місця
Тепер вважаю, що був – неправий.
Поясню, що маю на увазі.
Очевидно, що ніде в Європі ми таких ринків, як Ринок Дикого у Рівному, чи наш «Центральний Ринок» – не побачимо.
Навіть ДРІБНООПТОВІ ринки в Європі – НЕ Є у Приватній власності. Вони – Державні. Працюють вночі. Там все йде за нижчою ціною. Будь-хто може прийти і купити, але… тільки вночі.
А зранку Дрібнооптові ринки по всій Європі закриваються, далі торговці починають продавати усе куплене на них вже – на своїх торгових точках у магазинах, на ринках, чи в супермаркетах, чи ще де – за тою ціною, яку самі собі захочуть.
Конкуренція та Капіталізм.
Але Дрібнооптові ринки по всій Європі – Державні. Соціалізм.
У Європі взагалі багато Соціалізму. На відміну від України: Безкоштовна освіта, Безкоштовна медицина, Великі пенсії, Великі соціальні допомоги. Дотації Селу, за які Україну, якби вона ввела щось подібне, просто виключили б з Асоціації та забрали б у неї Безвіз.
Але зараз про інше.
Наш Ринок Дикого - це, безперечно, кошмар з точки зору будь-яких естетичних запитів. Але…
На тому рівні самознищення, на якому опинилася сьогодні Україна, для багатьох тисяч людей дрібнооптовий ринок Дикого – це єдина формавиживання.
Статистично там тільки працює 1700 чоловік приватних підприємців (щось орендують), кожен чи кожна має ще по одному, як мінімум, працівнику. Це вже десь вирисовується трудовий колектив як на «РівнеАЗОТі».
До того ж, туди приходить щоденно тисяч… тридцять мабуть людей. І приїжджає.
Ну, ті, хто приїжджають, їм, мабуть, все одно, але от тим, хто приходять… пенсіонерам… Які приїздять туди безкоштовним тролейбусом (тролейбусом, якого у них хочуть забрати реформатори).
Цим пенсіонерам було б дуже незручно їхати кудись на Північний, чи на Ювілейний, чи за РЗВА.
Тим паче, їм буде незручно йти туди пішки, коли безкоштовний тролейбус у них заберуть прогресивні реформатори, які вже довели в Україні до ручки практично все. Чи майже все.
Одним словом.
На найближчій сесії міської ради є загроза, що група депутатів, пов’язаних із певними забудовниками, внесе на розгляд проект рішення, яким обмежить власникам ринку Дикого продовжити оренду землі.
Невеликого шматка.
Справа в тому, що близько 4 (чотирьох) гектарів землі належить власникам ринку Дикого.
Це їхня Капіталістична приватна власність.
Але є ще кілька соток землі, яка їм потрібна суто для організації торгівлі. Її вони постійно беруть у міста в оренду, під парковки.
Так от, начебто, прикриваючись публікацією Радіо Трек, дехто намірився зупинити нормальну роботу цього ринку.
Автор висловлює далі виключно свою власну позицію.
Можливо колись, коли українці перестануть голосувати за Капіталізм та Реформи, і в нас з’явиться влада, яка почне думати про Людей та Україну...
Коли тут запрацюють виробництва, а люди поповертаються з Росій, Португалій та Польщі,... То от тоді десь на околицях Рівного у нас з’явиться Державний дрібнооптовий ринок, а Місто викупить у власників ринку Дикого їхню приватну землю.
За комерційною ціною.
І от на тій землі Місто тоді зробить те, що й планувалося за УРСР – спортивно-відпочинкову зону, довкола Спортивної школи та Гідропарку: з тенісними кортами, футбольними майданчиками і т.п.
Коли це буде?... Важко сказати. Напевно років через п’ять-десять.
Не раніше.
Наш шлях із нинішньої точки А в таку точку Б навряд чи займе – менше.
Радіо Трек: НОВИНИ