«Мовна шизофренія» у Рівному (10 ФОТО)

+ Суперова розмова Олі Багній із резонансним Шевчуком

Учора в Рівному виступав із лекцією та  презентацією своєї книжки відомий Юрій Шевчук.

Той самий мовознавець із США, який викладає у Колумбійському університеті, а також у Гарварді та Йелі, постійно читаючи лекції із мовно-кльтурної проблематики по різних кінцях світу.

У Рівному виступ Юрія Шевчука (о 16.00 в Міському будинку культури) зібрав близько сотні зацікавлених, які могли не лише насолодитися перфектно-вишуканою, місцями несподіваною, пересіяною дотепами та цікавими слівцями українською промовця, але й жваво розкуповували його книжку про «Мовну шизофренію».

Ще до цієї зустрічі з читачами Юрій Шевчук побував на «Радіо Трек», де з ним поговорила наша Оля Багній і зробила це – пречудово.

Переповідати саме інтерв’ю не будмо, його варто послухати. Воно теж вийшло – несподіваним і багато в чому – незвичним. Ви маєте змогу перевірити та насолодитися.

Що ж до лекції, то в ній автор резонансної теорії дав ширшу візію власної концепції про мовну ситуацію, яка дозволила багато із його тез зрозуміти краще.

Ключова із них:

Мова - це живий організм, який мусить і має в собі усе необхідне, щоби розвиватися і постійно збагачуватися, займаючи усі ніші нашого з вами життя: від високої поезії та спілкування з Богом, до наукової термінології та молодіжного і навіть кримінального жаргону чи лайки.

Українська має розвиватися і захоплювати усі царини або неминуче – зникне.

Але в умовах фактичної двомовності, яка постійно панує в ефірах передусім українського телебачення, наша мова виявляється позбавленою такої можливості для розвитку.

Ми свідомо чи несвідомо копіюємо російські фрази, слівця, граматичні конструкції тощо.

Гасло, що його Шевчук часто критикує у своїх статтях, як зразок хитрого лицемірства, за яким стоїть, фактично, ідея подальшої русифікації України

Одним словом, якщо стан панівної «мовної шизофренії» у нас збережеться, то українська неминуче зникне упродовж уже двох наступних поколінь. Так стверджує Шевчук.

Вочевидь, багато хто міг би з подібним поглядом і подискутувати, однак, повторимося, що під час лекції аргументація автора і конкретні приклади, що їх він наводив, виглядали досить переконливими.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Микола Кульчинський

Микола Кульчинський

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень