17-го липня народився Командувач Дійової Армії УНР – Тютюнник (ФОТО)

Він помер від розриву серця у Рівному

Тарас Пилипович учора був нагадав але, на жаль, ми не побачили.

Тож повідомимо сьогодні, бо, певно, не всі знають:

17 липня 1890 р. народився Василь Тютюнник - Командувач Дійової Армії Української Народної Республіки, генерал-хорунжий.

 

Василь Тютюнник був блискучим військовим стратегом часів Української революції 1917-1921 рр.

 

«Підполковник Василь Тютюнник – енергійний, гарячий, вмить охоплював найскладнішу військову ситуацію і блискавично переходив до рішення, часто парадоксального в своїй талановитості», - згадував про нього його ад’ютант, поет Євген Маланюк.

 

В кінці травня 1919 р. українська армія опинилася в скрутному становищі, воюючи на три фронти - проти більшовиків, білогвардійців та поляків.

 

Саме Василь Тютюнник розробив унікальний стратегічний план прориву військ УНР, в результаті якого вдалося врятувати тисячі бійців та відбити у ворога міста Проскурів (нині Хмельницький) та Кам’янець-Подільський.

 

Через місяць Василь був призначений Командувачем Армії УНР. Згодом, вдалося розвинути успіх – у серпні 1919-го під командування Тютюнника від більшовиків було звільнено Жмеринку і Вінницю.

Ліворуч -- меморіальна дошка на Полтавщині, праворуч -- могила в м. Рівне

У листопаді 1919-го Командувач захворів на тиф. Однак, боровся до кінця, останнє розпорядження писав у гарячці – при температурі 40 градусів.

 

Тяжко хворого Тютюнника було доправлено у рівненський госпіталь, де він помер 19 грудня від розриву серця. Похований у Рівному.

 

Василь Тютюнник прожив усього 29 років, але став справжнім взірцем борця за волю та незалежність України.

 

Пам’ятаємо наших Героїв!!!

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень