Комаровський: алгоритм ГРВІ

Ключові настанови відомого лікаря -- ще раз

Відомий лікар Євген Комаровський, до думки якого прислухаються чимало мам в Україні, розповів про алгоритм дій при ГРВІ та грипі. За його словами, не важливо, який грип шириться і лякає людей: свинячий, слонячий, пандемічний чи ще якийсь. Важливо лише те, що це вірус, що він передається повітряно-крапельним шляхом і що він вражає органи дихання.

”Якщо ви (ваша дитина) зустрінетеся з вірусом, а у вас немає в крові захисних антитіл, ви захворієте. Антитіла з’являться в одному з двох випадків: або ви перехворієте, або ви робитимете щеплення. Прищепивши, ви захистите себе не від вірусів взагалі, а тільки від вірусу грипу”, — каже Євген Комаровський, якого цитують ”Вікна”.

Він рекомендує вакцинуватися тим, хто має таку можливість. Іншого методу профілактики, ніяких ліків і “народних засобів” з доведеною профілактичною ефективністю не існує, наголошує він.

“Ніяка цибуля, ніякий часник, ніяка горілка і ніякі пігулки, які ковтаєте ви або запихаєте в дитину, не здатні захистити ні від якого респіраторного вірусу взагалі, ні від вірусу грипу зокрема. Все, за чим ви вбиваєтеся в аптеках, усі ці нібито противірусні засоби, нібито стимулятори інтерфероноутворення, стимулятори імунітету і страшенно корисні вітаміни — все це ліки з недоведеною ефективністю, ліки, що задовольняють головну ментальну потребу українця — “треба щось робити”, — йдеться у його дописі.

Лікар рекомендує для профілактики захворювання уникати людних місць, використовувати маску тим, хто уже захворів та якомога частіше мити руки. Чхати і кашляти він рекомендує не в доліні, а в лікоть.

”Начальники! Офіційним наказом введіть у ввірених вам колективах заборону на рукостискання”, — акцентує він.

За словами Комаровського, вірусні частинки годинами зберігають свою активність в сухому теплому і нерухомому повітрі, але майже миттєво руйнуються в повітрі прохолодному, вологому і рухомому.

”Гуляти можна скільки завгодно. Підчепити вірус під час прогулянки практично нереально. У цьому аспекті, якщо вже ви вийшли погуляти, то не треба показового ходіння в масці по вулицях. Вже краще подихайте свіжим повітрям.

Оптимальні параметри повітря в приміщенні — температура близько 20° С, вологість 50-70%. Обов’язкове часте й інтенсивне наскрізне провітрювання приміщень. Будь-яка система опалювання сушить повітря. Мийте підлогу. Включайте зволожувачі повітря. Наполегливо вимагайте зволоження повітря і провітрювання приміщень у дитячих колективах. Краще тепліше одягніться, але не включайте додаткові обігрівачі”, — наполягає він.

Щодо лікування, то Комаровський вважає, що єдиним препаратом, здатним зруйнувати вірус грипу, є озельтамівір, комерційне ім`я — таміфлю. Але цей препарат не надходить в аптеки та не призначається широкому загалу пацієнтів. Лише — у дійсно складних випадках.

”Ефективність при ГРВІ і грипі інших противірусних засобів вельми сумнівна (це найбільш дипломатичне з доступних визначень). Лікування ГРВІ взагалі і грипу зокрема — це не ковтання пігулок! Це створення таких умов, щоб організм легко з вірусом впорався”, — каже педіатр.

Правила лікування:
1. Тепло одягнутися, але в кімнаті прохолодно і волого. Температура 18-20° С (краще 16, ніж 22), вологість 50-70% (краще 80, ніж 30). Мити підлогу, зволожувати, провітрювати.

2. Категорично не примушувати їсти. Якщо просить (якщо хочеться) — легке, вуглеводне, рідке.

3. Пити (поїти). Пити (поїти). Пити (поїти)!!!

Температура рідини дорівнює температурі тіла. Пити багато. Компоти, морси, чай (у чай дрібно порізати яблучко), відвари родзинок, кураги. Якщо дитя перебирає - це буду, а це ні - хай п`є що завгодно, аби пило. Ідеально для пиття - готові розчини для пероральної регідратації. Продаються в аптеках і повинні там бути: регідрон, Хумана електроліт, нормогідрон і т.д. Купуйте, розводьте за інструкцією, пийте.

4. У ніс часто сольові розчини.

5. Всі «відволікаючі процедури» (банки, гірчичники, розмазування по тілу жиру нещасних тварин - кіз, борсуків і т.д.) - класичний совковий садизм і знову-таки психотерапія (треба щось робити). Парити дітям ноги (доливаючи окріп в тазик), робити парові інгаляції над чайником або каструлькою, розтирати дітей спиртовмісними рідинами - божевільний батьківський бандитизм.

6. Якщо надумали боротися з високою температурою - тільки парацетамол або ібупрофен. Категорично не можна аспірин.
Головна біда в тому, що тепло вдягти, зволожити, провітрити, не пхати їжу і напої - це по-нашому називається «не лікувати», а «лікувати» - це послати тата в аптеку ...

7. При ураженні верхніх дихальних шляхів (ніс, горло, гортань) ніякі відхаркувальні засоби не потрібні - вони тільки підсилять кашель. Ураження нижніх дихальних шляхів (бронхіти, пневмонії) взагалі не мають ніякого відношення до самолікування. Ліки, які пригнічують кашель (в інструкції написано «протикашльову дію») не можна категорично “!!!

8. Протиалергічні засоби не мають до лікування ГРВІ ніякого відношення.

9. Вірусні інфекції не лікуються антибіотиками. Антибіотики не зменшують, а збільшують ризик ускладнень.

10. Усі інтерферони для місцевого застосування і для ковтання всередину - ліки з недоведеною ефективністю або «ліки» з доведеною неефективністю.

11. Гомеопатія — це не лікування травами, а лікування зарядженою водою. Безпечно. Психотерапія (треба щось робити).

Лікар потрібен обов`язково:

• відсутність поліпшень на четвертий день хвороби;
• підвищена температура тіла на сьомий день хвороби;
• погіршення після поліпшення;
• виражена тяжкість стану при помірних симптомах ГРВІ;
• поява ізольовано або в поєднанні: блідості шкіри; спраги, задишки, інтенсивного болю, гнійних виділень;
• посилення кашлю, зниження його продуктивності; глибокий вдих призводить до нападу кашлю;
• при підвищенні температури тіла не допомагають, практично не допомагають або дуже ненадовго допомагають парацетамол та ібупрофен.

Лікар потрібний обов`язково і терміново:

• втрата свідомості;
• судоми;
• ознаки дихальної недостатності (утруднене дихання, задишка, відчуття нестачі повітря);
• інтенсивний біль де завгодно;
• навіть помірний біль в горлі за відсутності нежиті (біль у горлі + сухий ніс - це часто симптом ангіни, яка вимагає лікаря і антибіотика);
• навіть помірний головний біль у поєднанні з блювотою;
• набряклість шиї;
• висип, який не зникає при натисканні на нього;
• температура тіла вище 39 ° С, яка не починає знижуватися через 30 хвилин після застосування жарознижуючих засобів;
• будь-яке підвищення температури тіла у поєднанні з ознобом і блідістю шкіри.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Микола Кульчинський

Микола Кульчинський

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень