ON-LINE

Дочка Миколи Амосова поставила під сумнів вплив саме COVID-19 на інфаркти міокарду? (ІМ)

четвер, 26 березня 2020
«СМЕРТЬ ПРИ COVID» І «СМЕРТЬ ВІД COVID» (с)

Амо́сова Катери́на Микола́ївна — член-кореспондент Національної академії медичних наук України (2000), доктор медичних наук (1988), професор (1990), заслужений діяч науки і техніки України (2002), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2000), з 16 червня 2014 ректор НМУ імені О. О. Богомольця.

Крім того, вона є дочкою Миколи Амосова. Того самого Миколи Амосова.

Сьогодні Катерина Амосова поширила допис у себе на ФБ

COVID-19 І СЕРЦЕ: «СМЕРТЬ ПРИ COVID» І «СМЕРТЬ ВІД COVID»

(ПОСТ ПЕРЕВАЖНО ДЛЯ ЛІКАРІВ)

Нижче ми подаємо лише основні витяги з цього допису:

Серцево-судинні захворювання (ССЗ) наявні у більшості померлих від COVID, а смертність від (при) COVID у пацієнтів з ССЗ в 10+ разів вища.
 

Чому?
 

Збільшення частоти ІНФАРКТУ МІОКАРДУ (ІМ) і смертності від нього в сезони грипу й інших респіраторних інфекцій є добре відомим фактом. Переважно це ІМ 2-го типу – внаслідок гострого дисбалансу між підвищенням потреби міокарду в кисні в умовах запалення при обмеженій або зменшеній (гіпоксія, шок) його доставці.
 

Респіраторні вірусні інфекції – часта причина МІОКАРДИТУ, здебільшого внаслідок імунного запалення («цитокінового шторму»). Вони сприяють також ГОСТРІЙ декомпенсації СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ, наприклад, у пацієнтів з артеріальною гіпертензією і після перенесеного інфаркту.
 

Дані щодо серцево-судинних ускладнень/патологій при COVID поки що представлені одним невеликим китайським дослідженням. Гостре пошкодження міокарду за даними підвищення серцевого тропоніну виявлене у 7% пацієнтів, шок – у 8,7%, аритмії – у 17%.
 

Описаний принаймні один випадок важкого COVID-міокардиту з гострою серцевою недостатністю і значним зниженням фракції викиду по ЕхоКГ зі швидким зворотним розвитком.
 

В «мирний час» коронарографія б не обговорювалася, але в період пандемії її виконання – це неминуче розповсюдження інфекції.
 

Саме тому американська асоціація АСС рекомендує у пацієнтів з COVID обмежити всі інструментальні дослідження тими, від результатів яких буде залежати лікування.
 

Сподіваюся, що статистика кількості та причин (ССЗ, COVID) смертей в Італії за січень-лютий-березень 2020 р., у порівнянні з попередніми роками, зможе допомогти знайти відповідь на питання, чому смертність від коронавірусної інфекції в цій країні настільки вища, ніж в інших.
 

Ваша думка з цього приводу?

Нижче подаємо повний текст допису Катерини Амосової

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено посвідчення учасника бойових дій

    У Рівному знайдено посвідчення учасника бойових дій на прізвище Трачук...
  • Знайдено документи на Титарчук

    Знайдено документи на прізвище Титарчук Микола. Тому, хто загубив, прохання...
  • Загублено документи на Сакур

    Вчора, 28 січня, було загублено гаманець з документами на прізвище Сакур...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного