Чи прибуде вода у криницях на Рівненщині після весняного водопілля
Прогнози - обережні
Аж надто великої води через танення снігу в області не очікується. Підтопить хіба низини, можливі й локальні підтоплення, тобто в окремих місцях.
Що ж до того, чи прибуде вода в криницях, то керівник регіонального офісу водних ресурсів у Рівненській області Ігор Мосійчук не може цього передбачити.
Хоча у лютому випало кілька місячних норм опадів, але не можу сказати, чи вплине це на рівень води в криницях. Талий сніг може вплинути на рівень грунтових вод, а вода в криницях – з підземних горизонтів. Можливо, зараз, у період танення, рівень води й підвищиться, але як буде пізніше – не можу спрогнозувати, прямого зв’язку немає. Тут впливають інші фактори, а також й те, як і де викопана криниця, - міркує Ігор Мосійчук.
Упродовж останнього десятиріччя українські села незалежно від місця їхнього розташування потерпають від нестачі води у криницях. Через поступові зміни клімату та екологічні проблеми вода зникає або стає непридатною для споживання людьми. Разом з криницями міліють також річки та озера.
Якщо раніше на Рівненщині скаржилися на зневоднення колодязів мешканці південної частини, то тепер така проблема є і на Поліссі, у низинному місці.
Тут проблему з водою пов’язують не лише з кліматичними змінами, а й з незаконним видобутком бурштину. У Клесові на Сарненщині, приміром, люди через брак води почали бурити свердловини на власних подвір’ях. Проте, аби дістатися до чистих водних горизонтів, потрібно бурити дуже глибоко, а це дорого.
Торік почало зникати на очах озеро Світязь та Волині.
Тут також сподівалися на опади, але й після дощів водойма не повернулася у колишні свої береги. Тамтешні чиновники тепер кажуть, що процес, на жаль, уже незворотній, і що Світязю як озеру залишилося років 50. А далі воно може перетворитися на болото.
Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ