Чи прибуде вода у криницях на Рівненщині після весняного водопілля

Прогнози - обережні

Аж надто великої води через танення снігу в області не очікується. Підтопить хіба низини, можливі й локальні підтоплення, тобто в окремих місцях.

Що ж до того, чи прибуде вода в криницях, то керівник регіонального офісу водних ресурсів у Рівненській області Ігор Мосійчук не може цього передбачити.

Хоча у лютому випало кілька місячних норм опадів, але не можу сказати, чи вплине це на рівень води в криницях. Талий сніг може вплинути на рівень грунтових вод, а вода в криницях – з підземних горизонтів. Можливо, зараз, у період танення, рівень води й підвищиться, але як буде пізніше – не можу спрогнозувати, прямого зв’язку немає. Тут впливають інші фактори, а також й те, як і де викопана криниця, - міркує Ігор Мосійчук.

Упродовж останнього десятиріччя українські села незалежно від місця їхнього розташування потерпають від нестачі води у криницях. Через поступові зміни клімату та екологічні проблеми вода зникає або стає непридатною для споживання людьми. Разом з криницями міліють також річки та озера.

Якщо раніше на Рівненщині скаржилися на зневоднення колодязів мешканці південної частини, то тепер така проблема є і на Поліссі, у низинному місці.

Тут проблему з водою пов’язують не лише з кліматичними змінами, а й з незаконним видобутком бурштину. У Клесові на Сарненщині, приміром, люди через брак води почали бурити свердловини на власних подвір’ях. Проте, аби дістатися до чистих водних горизонтів, потрібно бурити дуже глибоко, а це дорого.

Торік почало зникати на очах озеро Світязь та Волині.

Тут також сподівалися на опади, але й після дощів водойма не повернулася у колишні свої береги. Тамтешні чиновники тепер кажуть, що процес, на жаль, уже незворотній, і що Світязю як озеру залишилося років 50. А далі воно може перетворитися на болото.

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Світлана Федас Радіо Трек

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень