Американські б/в авто в Україні можуть зрости в ціні на 20-30%, через нові тарифи Трампа? (ФОТО)

Так каже Grok Ілона Маска

Дональд Трамп оголосив про скоре запровадження 25% тарифів на всі автомобілі та комплектуючі вироблені не в США.

Як виявилося, це може мати певні негативні наслідки й для України. Зокрема, відвідувачі Форуму «ФУП» вирішили запитати в ШІ чат-бота Grok, розробленого компанією Ілона Маска про те

Який прогнозований ріст цін на автомобілі після 3 квітня 2025 та чого чекати в Україні?

ЩО ВІДПОВІВ GROK

- Прогнозований ріст цін на автомобілі після введення нових мит США, які набудуть чинності 3 квітня 2025 року, залежить від кількох факторів, включаючи тип автомобіля, країну виробництва та реакцію автовиробників.

Оскільки Дональд Трамп оголосив про введення 25% тарифів на імпортні автомобілі та ключові автозапчастини, експерти надають такі оцінки:

Загальний ріст цін у США: Аналітики, такі як Morgan Stanley, прогнозують зростання цін на автомобілі в середньому на 11-12%, щоб компенсувати додаткові витрати через мита.

Деякі джерела, наприклад Autoweek, зазначають, що для окремих моделей ціни можуть зрости від $4000 до $12,000, залежно від рівня імпортних комплектуючих.

 

У короткостроковій перспективі споживачі в США відчують підвищення цін уже з травня, коли закінчаться запаси автомобілів, придбаних до введення тарифів.

Вплив на Україну: Оскільки значна частина вживаних автомобілів в Україну імпортується зі США, зростання цін на американському ринку може вплинути на український авторинок.

Якщо биті авто з аукціонів США подорожчають на 25%, це може призвести до зростання цін на такі автомобілі в Україні на 20-30% (з урахуванням доставки, розмитнення та ремонту).

 

Однак, точний ріст залежатиме від того, чи перекладуть американські продавці повну вартість мит на покупців, чи частково компенсуватимуть її за свій рахунок.

Сегмент недорогих авто: Найбільше постраждають моделі, вироблені в Мексиці та Канаді (наприклад, популярні в США Ford Escape чи Jeep Cherokee), які активно імпортуються в Україну.

Для європейських і японських брендів, які мають заводи в США (Honda, Toyota), ефект може бути меншим, якщо їхня локалізація виробництва перевищує 50%.

Отже, після 3 квітня 2025 року в США ціни на нові автомобілі можуть зрости на 11-13,5% у середньому, а в Україні вторинний ринок вживаних авто зі США може показати ріст цін на 20-30% для популярних моделей, якщо не буде компенсаторних механізмів від виробників чи дилерів.

 

Точніші прогнози з’являться після перших місяців дії тарифів, коли стане зрозуміло, як реагуватиме ринок.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Максим Розенко

Відкрити плей-лист

Загублене службове посвідчення прокурора

Загублене службове посвідчення прокурора видане на імʼя Ваколюк Юлії Олександрівни. Прошу вважати недійсним.

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

Більше оголошень