З доходів українців пропонують збирати мобілізаційний збір: що це за платіж та кого може торкнутися

Такі ідеї обговорюють у Верховній Раді, аби забезпечити фінансування нової хвилі мобілізації

Обговорення законопроєкту про мобілізацію триває. За попередніми підрахунками, на забезпечення чергової хвилі мобілізації необхідно понад 300 мільярдів гривень.

Після прийняття закону день війни значно здорожчає. А в казні що? Казна чекає траншу, якого досі немає. Як фінансувати мобілізацію? Перш за все, навести лад на митниці, де недоотримання сягає 22 мільярдів. Але і це не панацея. Адже цього вистачить лише на 4,5 дні війни. Підвищення податків? Можливо, йтиметься про військовий збір. Підвищення інших податків призведе до того, що зарплати заженуть в ще більшу тінь, — каже депутатка ВР Ольга Василевська-Смаглюк. 

На її переконання, забезпечити фінансування мобілізації можна, якщо оптимізувати видатки на зарплати в державному секторі, держпідприємствах та місцевих радах. Як приклад Василевська-Смаглюк наводить зарплатний фонд Вишгородського міського голови та його заступників та радників, який за грудень сягнув понад 700 тисяч гривень. Крім того, депутатка пропонує урізати й видатки на утримання наглядових рад.

Якщо ввести такий собі мобілізаційний збір з держсектору, де зарплати членів наглядових рад, керівників підприємств, народних депутатів, директорів всіляких департаментів, мерів міст та їхніх „радників“ вище середньої й обкласти таким збором, це теж оплатить нам декілька днів війни, — пише політикиня.

Джерело: ФАКТИ

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook