Вражаюче скорочення: скільки ліцеїв планують залишити в Україні?
Відповідь дали у Міносвіти
В Україні скоротиться кількість академічних ліцеїв приблизно до двох тисяч. Про це повідомила заступниця міністра освіти та науки Надія Кузьмичова.
У подкасті «Що там з НУШ» вона зауважила, що кількість 10 та 11 класів, які налічуються нині в Україні, не відповідає демографічній ситуації, тож відбуватиметься їхнє логічне скорочення.
Саме тому демографія враховується під час проведення реформи старшої профільної школи.
Прогнозуємо, що має бути не більше 2 000 академічних ліцеїв на всю Україну (до 2027 року), – розповіла посадовиця.
Станом на 1 вересня 2024 року в Україні діяло близько 8 тисяч ліцеїв.
Вона також поділилася, що з 1 вересня 2025 року стартує пілотування перших 30 закладів освіти. Усі ліцеї відбиралися на добровільній основі, за допомогою команди та додаткової зовнішньої експертизи фахівців організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
Водночас до пілотування у 2025 році не долучається Полтавська та Сумська області, натомість є Харківська. За прогнозами освітнього відомства, у 2026 році у проєкті мають взяти участь вже всі області з максимально 150 школами.
Для довідки:
Загальна кількість державних, комунальних і приватних шкіл в Україні постійно зменшується.
Про це йдеться у матеріалі Education.ua.
За останні чотири роки наша країна втратила п’яту частину своїх сільських шкіл. У містах ситуація теж тривожна, хоча й менш різка: кількість шкіл зменшилася на 5%, – йдеться у дослідженні.
Аналітики зазначили, що у 2020/2021 навчальному році в Україні усього працювали 14 815 шкіл, а у 2023/2024 році їх залишилося лише 12 701. Тобто за чотири роки шкіл стало менше на 14 %.
Радіо Трек: НОВИНИ