В Україні почала дорожчати цибуля: у чому причина

Чому зросли ціни

В Україні почалося подорожчання цибулі. За тиждень фермери підняли вартість популярного овочу в середньому на 26%. Найближчим часом це позначиться і на роздрібних цінах.

Поки що цибулю у великих торгових мережах продають по 10,5-14 грн/кг, а на гуртово-роздрібних ринках – по 11 грн/кг.

Виробники цибулі активно підвищують ціни через високий попит, пояснюють аналітики EastFruit. За їхніми даними, цибулю під кінець вересня скуповують як роздрібні торговельні мережі, так і гуртові компанії.

А самі фермери не хочуть продавати весь урожай за раз. Більшу частину якісної цибулі вони закладають у сховища, щоб реалізувати пізніше, коли ціни піднімуться ще вище.

Невелика пропозиція також пов’язана з ненайкращим урожаєм овочів. На якість цибулі негативно вплинули несприятливі для цієї культури погодні умови, зазначають експерти.

Джерело: Bizagro

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook