В Україні може зрости популярність гривневих вкладів: Банкір пояснив ситуацію

Доларові вклади вже не вигідні?

Банкір Дмитро Замотаєв розповів, що зниження облікової ставки до 20% фактично «провокує» комерційні банки до досить активного та швидкого зниження ставок.

Зниження ставок почалося аж ніяк не «вчора». Власне, липневе зниження облікової ставки з 25% до 22% запустило процес до зміни тренду: після тривалого зростання відсотків за гривневими вкладами вони почали повільно знижуватися, – розповів Дмитро Замотаєв.

Він додав, що невдовзі може зростати популярність гривневих вкладів від 3 до 6 місяців, їхня кількість сягатиме 60 – 65% від загальної кількості нових депозитів.

Які валютні ставки на кінець вересня:

  • середні ставки за доларовими депозитами становлять 2,3 – 2,5%, вкладення у євро сягатимуть 2% річних;
  • максимальні ставки за доларовими вкладами – до 3 – 3,3% річних, якщо йдеться про євро – 2,5% річних.

Схоже на те, що більшість банків, які розраховують активно розвивати валютні депозити, вже переглянули дохідність своїх депозитних програм. Звісно, ринку депозитів може бути властивим певний період інерції, коли деякі гравці ринку ще можуть запропонувати більш привабливі умови для нових клієнтів,– наголосив банкір.

Загальна ситуація в сегменті банківських депозитів залишиться майже без змін: відсотки за гривневими вкладами надалі знижуватимуться, банки знову сконцентруються на розвитку програм з терміном розміщення від 3 до 6 місяців, а ставки за валютними вкладами повільно зростатимуть.

Джерело: 24економіка

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook