Сучасні діти не зрозуміють: Яка дивна річ була у зошиті кожного школяра СРСР (ФОТО)
Без чого колись не обходилися всі школярі
З роками у школах змінилося багато речей. Те, що було звичним для старших поколінь, сучасним учням може здатися дивним або незрозумілим. Наприклад, ще кілька десятиліть тому у кожному шкільному зошиті лежав тонкий кольоровий аркуш паперу — для багатьох це був обов’язковий атрибут навчального процесу.
Йдеться про промокашку, яка знайома багатьом учням радянських часів. Вона допомагала уникнути чорнильних плям у зошиті. Коли діти писали перовими ручками, чорнило висихало не одразу. Щоб не розмазати текст і не забруднити руки, достатньо було прикласти цей аркуш до написаного — і зайва волога вбиралася.
Однак, навіть із промокашкою ідеального результату домогтися вдавалося не завжди. Крім основного призначення, цей аркуш мав і друге життя.
З нього вирізали сніжинки, складали літачки, а особливо винахідливі учні використовували його для шпаргалок. Промокашка була водночас практичним і творчим матеріалом, завжди під рукою.
З появою кулькових ручок, чорнило яких майже миттєво висихає, потреба в промокашці зникла. Вона поступово зникла з прилавків і шкільних парт, залишившись у спогадах і старих зошитах — як символ минулих шкільних буднів, знайомий батькам, але невідомий їхнім дітям.
Джерело: Oboz.ua
Радіо Трек: НОВИНИ