Що не вкинь – борщ виходить солодким: на що жаліються українські біженці за кордоном?
До чого досі не можуть звикнути?
Чимало українців розчарувались в реаліях Євросоюзу та сумують за домом
«Бо в Україні краще!»
Найбільший біль українців - це стояння за кордоном у чергах за різними папірцями, - йдеться у матеріалі BBC NEWS Україна.
Наприклад, в Ірландії не існує звичних для нас банківських онлайн-додатків.
Усі соцвиплати потрібно отримувати на пошті особисто, а щоб відкрити банківський рахунок, треба чекати три тижні та зібрати купу документів.
Дорога і незвична їжа
У Німеччині, український борщ приготувати просто неможливо
Що туди не кинь - все одно він буде солодкий. Смак не той, що у нас.
Те, що у Києві обходилось у 300 гривень, тут 30 євро.
Біженці жаліються: фрукти і овочі, як пластик, відділів кулінарії, як вдома, немає. Та і усього, як в Україні, тут у супермаркеті не купиш.
За кордоном, і не лише у Німеччині, українцям складно звикнути і до графіка роботи магазинів.
Вони закриваються рано, здебільшого о 20-ій, а в неділю взагалі не працюють.
Найбільше скарг на медицину в ЄС
У різних країнах свої правила, але якщо підсумувати, то швидка приїжджає швидко, а на прийом до лікаря треба чекати довго. У Австрії - два-три тижні, розповідають про свій досвід українці, на плановий огляд до профільного лікаря у Франції - до 6 місяців.
Найменше скарг на Польщу. Тут можна потрапити до лікаря доволі швидко, але є інші нюанси.
Ти приходиш, кажеш, що тобі потрібно. А далі черга, щоб заповнити анкету, черга, щоб лікар оглянув, черга, щоб зробити МРТ, черга, щоб дали виписку - словом, черга, щоб встати в чергу там, де мали би працювати талончики.
Радіо Трек: НОВИНИ