Розсекречені документи щодо вбивства Кеннеді свідчать про анонімні дзвінки з посольства СРСР
Що відомо
Національний архів США опублікував частину раніше засекречених матеріалів, що стосуються вбивства 35-го президента США Джона Кеннеді. Рішення про розсекречення цих документів було ухвалене Дональдом Трампом.
Оприлюднені документи містять інформацію про розслідування анонімних дзвінків до посольства США в австралійській Канберрі. Також це серія телеграм між главою австралійської розвідки Чарльзом Спреєм та директором ЦРУ Річардом Гелмсом.
В одному з листів Спрей рекомендував не розголошувати матеріали розслідування ЦРУ, що стосувалися анонімних дзвінків до американського посольства в Канберрі в період до та після вбивства Кеннеді. Очільник ЦРУ погодився з цією рекомендацією, вирішивши зберегти розслідування в таємниці.
Серед засекречених даних також була інформація про дзвінок, що надійшов 24 листопада 1963 року військово-морському аташе США в Канберрі. Це сталося через два дні після загибелі Кеннеді.
Людина на іншому кінці дроту представилася польським водієм з посольства СРСР і заявила, що існує план виплатити 100 тисяч доларів за вбивство президента. Розвідка Австралії скептично поставилася до заяви невідомого, оскільки, за їхніми даними, в радянських дипломатичних установах працювали лише громадяни СРСР, і жодних відомостей про польського водія не було.
Також у документах детально описано, як ЦРУ здійснювало прослуховування телефонних ліній радянських і кубинських дипломатичних установ у Мехіко. Саме ці представництва за кілька місяців до трагедії відвідував Лі Гарві Освальд, якого офіційна версія називає вбивцею Кеннеді.
Джерело: Громадське
Радіо Трек: НОВИНИ