Приречені купюри — які долари та євро відмовляються приймати обмінники?

Власники іноземної валюти знають, що з обміном доларів і євро можуть виникнути проблеми. Певні банкноти не проходять контроль фінансових установ, їх відмовляються прийняти. Іншими словами, купюри буквально потрапили у «чорний список», отже не мають шансів на безперешкодний обмін.

Сайт Новини.LIVE розповідає, які долари приречені на відмову в обмінниках і банках.

Долари, які не вийде продати 

В Україні існує проблема з обміном валюти давніх років емісії. Фінустанови можуть на власний розсуд відмовити клієнту в продажі купюри, якщо вона випущена 20 і більше років тому. Але подібні випадки поодинокі, оскільки НБУ слідкує за учасниками ринку, караючи «неслухняні» обмінники.

Натомість існують чинні правила валютно-обмінних операцій. Згідно з поясненням регулятора у Facebook, певні ознаки дають законні підстави заборонити продаж доларів чи євро. Йдеться, очевидно, про фальшиву іноземну валюту, а також про сильно зношені чи пошкоджені банкноти.

- Підроблені банкноти повинні вилучатися у клієнта та передаватися до НБУ на дослідження. З усіма без винятку справжніми купюрами касири банків та небанківських фінустанов повинні здійснювати валютно-обмінні операції (крім значно зношених чи пошкоджених), — йдеться у соцмережі.

 

Виходить, українці не зможуть продати таку готівкову валюту:

  • розрізану на частини, порвану;
  • обпалену чи гнилу (внаслідок взаємодії з водою, хімікатами, вологою тощо);
  • з друкарськими недоліками, наприклад, відсутністю портрету, захисної стрічки або текстового позначення номіналу;
  • зі зміненим кольором або дизайном;
  • забруднену плямами, що займають половину площі паперу.

Такі долари і євро не мають шансів на обмін. Водночас їх можуть відправити на інкасо. Це операція заміни неплатіжних купюр в іноземному банку-кореспонденту. Готівку на замовлення клієнта відправляють за кордон, а звідти отримують новенькі гроші. Щоправда, за послугу доведеться заплатити, причому комісія в деяких установах немаленька.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook