Педагоги Рівного отримають підвищення: назвали цифру
Як громада планує фінансувати ЗДО
У громаді провели робочу нараду з директорами закладів дошкільної освіти, під час якої обговорили фінансування дитсадків, умови роботи та оплату праці працівників. Про це повідомили у Рівненській міській раді.
На 2026 рік у бюджеті громади передбачено понад 422 млн грн на заробітну плату, зокрема з урахуванням доплат за престижність.
Водночас з 1 січня 2026 року урядом заплановано підвищення посадових окладів педагогів на 40%, однак додаткового фінансового ресурсу на це наразі не закладено.
Заробітну плату нараховують у межах кошторисних призначень.
У січні педагоги отримали доплату за престижність у розмірі 10%, у лютому вона становитиме 15%.
Окремо під час зустрічі порушили питання безпеки та умов перебування дітей у закладах.
Також визначили основні напрями розвитку дошкільної освіти громади на 2026 рік — енергозбереження, встановлення відеоспостереження у всіх ЗДО, оновлення обладнання та проведення ремонтних робіт.
Що передувало цьому рішенню?
Про важливість ухвалення такого рішення раніше повідомляла депутатка Рівнеради Галина Кульчинська. На своїй сторінці у Фейсбуці освітні теми вона піднімає досить часто. Зокрема, днями Галина Кульчинська опублікувала такий допис:
- Ви знаєте, я завжди стояла на боці освітян нашого міста і продовжуватиму це робити.
Але зараз є наче, як конфліктна ситуація з виплатою надбавок « за престижність», яку треба пояснити.
Все це виникло, на мою думку, через не до кінця правильну позицію Києва, який не пояснив людям , що він робить:
Спочатку звучать заяви про підвищення на 30% окладів всім педагогам.
Але ніхто чітко не пояснює, що йдеться тільки про вчителів шкіл - гроші на це і йдуть з Києва в січні місяці.
А на збільшення окладів вихователям садочків і позашкільної освіти Київ грошей не дає.
Ці гроші має десь знайти місцева влада - і це проблема всіх міст України.
Для Рівного сьогодні конкретно - це десь біля 100 мільйонів гривень на рік.
Зрозуміло, що в цій ситуації питання виплат « за престижність» певною мірою провисає.
Бо місту треба вже і зараз знайти немалі кошти для підвищення виплат садочкам і позашкільній освіті.
Рівне (я дуже сподіваюсь!) позитивно вирішить це питання на черговій сесії міської ради в лютому, де розподілятимуть 200 мільйонів вільних залишків.
Думаю, що і повернення цифр « престижності» можливе: була б на те політична воля керівництва міста.
А от чи зможуть це зробити менші міста України - я не впевнена…
І насправді було б справедливо, якби урядові субвенції враховували і оплату педагогів дошкільних закладів і позашкільної освіти.
Бо все це надважлива єдина система, котра стосується наших дітей і майбутнього України.
Радіо Трек: НОВИНИ