Не все, що «лосось»: Клопотенко пояснив, яку рибу нам насправді продають
Це загальна назва, за якою ховаються інші сорти риби
Відомий шеф-кухар Євген Клопотенко розвінчав поширений міф про «лосося», розповівши, що зазвичай українці купують зовсім не те, що думають. У своєму відео на YouTube він пояснив, чому слово «лосось» стало лише маркетинговим трюком, який далекий від реального змісту.
Що не так із лососем на прилавках
Згідно з поясненням Клопотенка, термін «лосось» використовується в Україні як збірна назва для різних видів риб родини лососевих. І хоча в меню чи на етикетках часто пишуть «лосось», це зовсім не означає, що йдеться про якусь конкретну рибу.
Форель, сьомга, горбуша — усе це представники родини лососевих. Але немає такої єдиної риби, яка офіційно називається “лосось”. Це лише загальна назва групи, — пояснює Клопотенко.
Чому це вигідно ритейлу
Торгові мережі активно використовують цю плутанину. Продаючи дешевші види риби під гучною назвою, можна значно підвищити ціну товару. Споживачі, які не заглиблюються в деталі, часто вважають, що купують «дорогу» рибу, хоча насправді це може бути звичайна форель.
Що нам насправді продають
Найчастіше під назвою «лосось» ховається форель — як дика, так і вирощена в рибних господарствах. За словами Клопотенка, найцінніша з них — дика форель, але її залишилося дуже мало.
Найсмачніша — дика форель, але її майже не знайти. Тому краще звернути увагу на рибу, яку в нас вирощують у водоймах — наприклад, українського коропа. Його багато, він доступний і смачний, — радить шеф-кухар.
Альтернатива — український короп
Якщо хочеться якісної риби без переплат за «бренд», Клопотенко рекомендує звернутися до продукції українських фермерських господарств. Короп — чудовий приклад. Він доступний, його легко приготувати без кісток, і він не поступається смаком багатьом видам «імпортної» риби.
У супермаркетах «лосось» — це не завжди те, чим він здається. Варто читати етикетки уважно й розуміти, що стоїть за гучною назвою. А ще краще — підтримувати вітчизняного виробника й обирати прозору альтернативу, як-от український короп.
Джерело: ТСН
Радіо Трек: НОВИНИ