Масово виїжджають за кордон: скільки молоді покинуло домівки під час війни

Статистику розповіли у Мінмолодьспорту

В Україні не фіксують масового відтоку молоді за кордон. Утім проблема відчутна, бізнес уже повідомляє про нестачу молодих кадрів. За різними оцінками, після початку повномасштабного вторгнення з країни виїхало близько 1,7 мільйона молодих людей.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів міністр молоді та спорту Матвій Бідний.

За словами міністра, дані Державної прикордонної служби не свідчать про різке зростання кількості виїздів молодих українців.

— Ми не бачимо критичного відтоку. Є сезонний фактор - восени починається навчання, активізуються бізнес-процеси. Хтось давно планував виїхати на навчання або стажування, щоб потім повернутись і реалізувати себе в Україні, — пояснив міністр.

Водночас він визнав, що деякі галузі вже стикаються з дефіцитом молодих працівників.

Хто саме виїжджає

Серед тих, хто залишає Україну, — студенти та спортсмени.

— Ми аналізували виїзди спортсменів за два тижні серпня і вересня — кількість поїздок зросла утричі. Це природно, адже восени починається спортивний сезон, — пояснив міністр.

Орієнтовно 1,7 мільйона молодих людей нині перебувають за межами України. Частина з них виїхала на навчання і поки не може повернутися через обмеження на повторний виїзд.

Бідний зазначає, що дозвіл для молоді віком 18–22 роки перетинати кордон може змінити ситуацію.

— Тепер вони можуть повертатися, бачити, що в Україні є можливості — пільгові кредити на житло, гранти на освіту та власну справу. Це шанс показати, що тут можна жити і розвиватися, — наголосив він.

В Україні більше шансів на самореалізацію

Міністр переконаний, що молоді легше реалізуватися саме в Україні.

— За кордоном соціальні ролі давно сформовані. Українцям там не дадуть таких можливостей для розвитку, як тут. Ми закликаємо: повертайтеся, запускайте стартапи, розвивайте громади, — підкреслив Бідний.

Як держава підтримує молодь

При більшості міністерств уже створено молодіжні ради, а на платформі Easy зібрали можливості для самореалізації:

  • вакансії від українських компаній;
  • програми стажувань і волонтерства;
  • гранти на житло та власну справу.

— Молода людина має бачити, що тут - її країна, її мова, її земля. Саме вона має переваги тут, а не десь далеко, — підсумував міністр.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook