Чи варто скуповувати долари: українцям розповіли, у чому краще зберігати гроші
Є ризиковані способи
У фінансовому секторі не радять українцям інвестувати у долар. Причина – підірвана довіра до американської валюти через непередбачуваність президента США Дональда Трампа.
Відповідно, долар нині не розглядається як надійний актив – на відміну від облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП), які, вважається, є найкращим активом для інвестицій, пише oboz.
Про це розповів економічний експерт Сергій Фурса. Він пояснив, що у світі зараз склалася «унікальна ситуація»:
- З одного боку, «усі очікують світової фінансової кризи» через мита Трампа.
Що зазвичай відбувається в такі моменти – навіть якщо криза приходить із США, як у 2008 році? Усі починають тікати у стабільні, надійні активи. І це завжди були американські активи – долар ставав сильнішим, а американські борги купували, – розповів експерт.
З іншого боку, нині американські активи не розглядаються як надійні.
- Найбільша проблема Трампа – це невизначеність, яку він створив. Наприклад, зараз він атакує Федеральну резервну систему (ФРС. Виконує роль центрального банку США. – Ред.). Незалежність ФРС – це запорука взагалі всього у світовій економіці.
Таким чином, Трамп знову підриває довіру як до американського боргу, так і долара, – констатував Фурса.
Чи варто інвестувати в біткоїн
Водночас зазначив він, біткоїн також не є надійним інструментом для інвестицій. Адже, підкреслив Фурса, це суто спекулятивний актив, який «не має жодної вартості».
- Це історія на схильність до ризику. Що більше ринки схильні до ризику, то більше людей згодні купити біткоїн. Як тільки на ринках ситуація погана, всі тікають – і в першу чергу, з ризикованих активів, – пояснив експерт.
Що відбувається із золотом
На тлі ситуації з доларом дорожчає золото – до рекордних показників. Адже, наголошується, поряд зі швейцарським франком, цей метал є чи не єдиним надійним активом.
- Золото зараз купують через суперневизначеність, яку створює Трамп.
Його дії, його заяви відбиваються на економіці, відбиваються на фондовому ринку, відбиваються на курсі долара, відбиваються на впевненості в американській економіці. І в такий момент інвестор розуміє: єдине, куди можна втеки, – це золото.
... Поки що воно виглядає як єдиний актив, вартість якого зростає на тлі невизначеності, – пояснив Фурса.
Водночас наголосив він, прогнозувати подальшу динаміку золото важко. Адже воно «і так уже супердороге».
Зокрема, повідомили в Bloomberg 21 квітня, вартість золота злетіла вище 3 390 доларів за унцію. Тоді як американська валюта «впала до найнижчого рівня з кінця 2023 року».
- Золото здорожчало до рекордного рівня на тлі чергового послаблення долара США, критики Федеральної резервної системи з боку президента Дональда Трампа.
А також постійних побоювань щодо торгової війни, – розповіли аналітики.
У що українцям радять вкладати гроші
Загалом же, на думку Фурси, найкраще українцям вкладати свої заощадження в облігації внутрішніх державних позик (ОВДП). Він пояснив:
- Нацбанк «весь рік триматиме курс фіксованим – до долара, принаймні».
Прибутковість ОВДП у 16% річних «де-факто буде доларовою прибутковістю», що частково чи повністю компенсує рух курсу американської валюти.
Ну і традиційна історія – сільгоспземля. Яку фізособи можуть купувати та отримувати ренту, здаючи її в оренду, – резюмував фінансовий експерт.
Радіо Трек: НОВИНИ